Dziennik | Plan lekcji | Kontakt            

Podsumowanie praktyk uczniowskich we Włoszech

BoloniaNa przełomie października i listopada wzięliśmy udział w stażu w ramach w programu Erasmus+ i wyjechaliśmy na miesięczne praktyki do Bolonii pod opieką nauczycieli naszej szkoły. Chociaż od kilku dni jesteśmy już w szkole, ciągle wspomnieniami wracamy do naszego pobytu w słonecznej Italii. Teraz, z perspektywy czasu, możemy lepiej ocenić odbyte przez nas praktyki. Dzięki projektowi  mieliśmy szansę doskonalić swoje umiejętności zawodowe w zagranicznych zakładach pracy pod okiem specjalistów. Pozwoliło nam to lepiej poznać specyfikę pracy w innym kraju, zdobyć ciekawe doświadczenia oraz doskonalić swoje kompetencje językowe. (więcej…)

Faenza, Włochy – miesięczne praktyki zawodowe 13.10-10.11.2019

Do Faenzy, w regionie Emilia-Romania wybrała się grupa 13 uczniów z kl. 3t3 i 3t4 z 2 opiekunami. Po zakwaterowaniu  i pierwszej nocy, uczniowie odbyli szkolenie nt. zasad panujących na praktykach oraz najważniejszych informacji potrzebnych w czasie pobytu. Wzięli udział również w krótkiej lekcji j. włoskiego.
Po szkoleniu udaliśmy się na powitalny lunch, a następnie na zwiedzanie historycznego centrum Faenzy. Jest to miejscowość licząca ok. 50 tys. mieszkańców i słynie z wyrobów fajansowych, które od nazwy miasta wywodzą swoją nazwę. (więcej…)

Praktyki zawodowe w ramach projektu Erasmus+ w Saragossie

Dnia piątego maja rozpoczęła swoją hiszpańską przygodę grupa czternastu uczniów z naszej szkoły z tegorocznego projektu Erasmus+ złożona z techników optyków oraz techników mechatroników z klas trzecich. Miesięczne praktyki odbywają się w Saragossie, stolicy Aragonii.

Minął już tydzień i wszyscy dobrze odnajdują się w swoim miejscu pracy i nauki. Uczniowie nabywają nowe umiejętności i rozwijają swoje zdolności komunikacyjne, przy okazji zwiedzając miasto i okolice. (więcej…)

Wycieczka do Florencji

Dnia 27 października 2018 roku nasi uczniowie odbywający praktyki zawodowe we Włoszech wyruszyli wraz z opiekunami na całodzienną wycieczkę do przepięknej Florencji, stolicy Toskanii. Już na samym początku podróży można było z okien pociągu oglądać przepiękne widoki, które wprowadziły grupę w cudowny, pełen relaksu nastrój.Zwiedzanie rozpoczęło się od podziwiania architektonicznych pereł  Toskanii, jakimi są Katedra Santa Maria del Fiore oraz  Baptysterium Jana Chrzciciela. (więcej…)

Relacja z praktyk zagranicznych we Włoszech

Uczniowie klas trzecich o specjalności technik mechanik uczestniczą obecnie w miesięcznym projekcie Erasmus „Międzynarodowe praktyki szansą na rozwój uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN” w miejscowości Forli we Włoszech.

Trzynastoosobowa grupa wraz z opiekunami wyruszyła 14 października 2018 roku do Włoch. Podróż odbyła się bez problemów i po kilku godzinach uczniowie znaleźli się w Bolonii. (więcej…)