Dziennik | Plan lekcji | Kontakt            

1. Mistrzostwa ZSM w Biegu Przełajowym na 5 km przeszły do historii!

W dniu 18 grudnia 2021 r. w ramach 1. Wigilijnego Biegu Charytatywnego w Lasku Majońskim w Luboniu odbyły się 1. Mistrzostwa ZSM w Biegu Przełajowym na 5 km. Rywalizacja odbywała się w kategorii kobiet i mężczyzn. Po zaciętej walce do samej mety, ostatecznie mistrzynią została Marysia Haremska z klasy 3PO2 (czas 0:30:19), vice mistrzynią Dominika Szymczak z klasy 3PO3 (czas 0:30:20), a III miejsce zajęła Marta Maciejewska z klasy 203 (czas 0:33:00).Natomiast mistrzem został Artur Drajerczak z klasy 203 (czas 0:28:17), a vice mistrzem Oskar Stranz z klasy 2T1 (czas 0:35:25). (więcej…)

Nagrody Miasta Poznania dla uczniów ZSM

Nagroda Miasta Poznania przyznawana jest uczniom, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli szczególne sukcesy w trzech kategoriach – naukowej, artystycznej i sportowej. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazło się aż czterech uczniów naszej szkoły. W kategorii naukowej nagrodę otrzymał Paweł Wachowiak uczeń klasy 2T1, natomiast w kategorii sportowej nagrodę otrzymało troje uczniów – Mateusz Chwirot z klasy 3PO2 oraz Wiktoria Powałowska i Patryk Szatkiewicz z klasy 3GO2. (więcej…)

Uczniowie ZSM zakwalifikowani do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Politologii.

Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Zespół Głosu Pokolenia pod honorowym patronatem Wydziału nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego powołał do życia Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Politologii.  Mając na celu edukację młodzieży z zakresu politologii, a także kształtowanie świadomości i właściwych postaw obywatelskich młodego pokolenia, kierując się przede wszystkim ideą rozpowszechniania wśród młodych ludzi zainteresowania polityką krajową i światową stworzono trzystopniowy konkurs, podczas którego wyłonionych zostanie 30 finalistów, w tym 3 laureatów. Wszystkie etapy przeprowadza organizator. (więcej…)

„Jak nie dać się sprzedać”

Konkursowe rozstrzygnięcie z niespodzianką! Nasze uczennice z klasy policyjnej 203: Liliana Frąckowiak, Aleksandra Matula i Kinga Gronek, zostały nagrodzone za spot nakręcony w ramach konkursu pod tytułem; „Jak nie dać się sprzedać”, którego celem było m.in. podniesienie świadomości i pogłębienie wiedzy na temat zjawiska handlu ludźmi wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Dziewczyny nagrały filmik dot. uprowadzenia osoby, który został wysoko oceniony i nagrodzony  przez organizatorów: Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Państwową Inspekcję Pracy i Wojewodę Wielkopolskiego. Nagrody rzeczowe przekazali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podczas wizyty w naszej szkole. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy zaangażowania i kreatywności – oby tak dalej!

(więcej…)

LAUREAT W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MULTITEST Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

hispZ wielką radością przyjęliśmy wiadomość od organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Multitest z języka hiszpańskiego, że uczeń klasy 3pt4 znalazł się w ścisłym gronie laureatów zajmując drugie miejsce w kraju! Enhorabuena Oskar! Jednocześnie gratulujemy dwóm uczennicom: Gabrieli Jankowskiej i Julii Jarczaszek, które uzyskały Dyplomy Uznania zajmując odpowiednio 16 i 23 miejsce na blisko 60 startujących finalistów. Życzymy uczniom dalszych sukcesów w nauce języka hiszpańskiego. Opiekunem konkursu jest p. Natalia Wasielewska. (więcej…)

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów. “Sukces odniesiesz tylko wtedy, gdy sam poszukasz okoliczności, jakie Ci odpowiadają …

Co roku, w każdej szkole, wyłaniani są kandydaci do otrzymania stypendium Prezesa Rady Ministrów. Muszą to być uczniowie, którzy uzyskali najwyższą w danej szkole średnią ocen oraz wykazują szczególne osiągnięcia w jednej dziedzinie wiedzy. Oprócz tego, najczęściej wyróżniają się wysoką kulturą osobistą, samodyscypliną, pilnym wypełnianiem obowiązków i skromnością.

(więcej…)

Prace naszych uczniów zakwalifikowane do pokonkursowej wystawy w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym

Rozwój pasji i zainteresowań jest zadaniem każdego człowieka. Powinniśmy odnajdować   w sobie te przestrzenie, w których czujemy się dobrze po to, by za ich przyczyną osiągać sukces. Jedną z dziedzin cieszącą się dużym zainteresowaniem uczniów jest niewątpliwie fotografia. Założona w tym roku szkolnym w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego sekcja fotograficzna rozbudzać ma w naszych uczniach zamiłowanie do fotografii i uczyć ich artystycznego spojrzenia na rzeczywistość otaczającego nas świata. (więcej…)

Konkurs Patria Nostra

Konkurs historyczny Patria Nostra adresowany jest do młodzieży z Mazowsza, Małopolski, Wielkopolski oraz do młodzieży polonijnej na całym świecie. Jego celem jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu oraz budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski.
(więcej…)

Rozmiar czcionki
Kontrast