Dziennik | Plan lekcji | Kontakt

Dzień Języków Europejskich

Z okazji Dnia Języków Europejskich w naszej szkole odbył się quiz wiedzy o językach używanych na naszym kontynencie. W zmaganiach wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas pierwszych. Największą wiedzą wykazały się uczennice klasy 1O1- Marta Falkowska i Simona Włodarczak. Na podium znaleźli się również Mateusz Bąbelek i Kacper Filipiak z klasy 1T1 oraz Milena Sieradzka i Mateusz Borowski również z klasy 1O1 Gratulujemy pierwszych sukcesów w konkursach w naszej szkole! Opiekunami wydarzenia są p. Anna Dostatnia i Natalia Wasielewska (więcej…)

Konkurs Akademii Segro

27 września w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium z Warszawy.
Przeprowadzili oni pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego z grą szkoleniową. Zmagania uczestników oparte zostały na grze symulacyjnej. Nasi uczniowie z klas 3GO1 oraz 3PT1 mieli okazję wziąć udział w negocjacjach opartych na Business English. (więcej…)

WYRÓŻNIENIE W 14. EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO PORTRET 2021

Z ogromną radością informujemy o sukcesie uczennicy ZSM im. KEN – Amelii GRUSZCZYŃSKIEJ z klasy 3GO3, która wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Portret 2021 i zdobyła wyróżnienie.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest firma Cool Pics z siedzibą w Brukach Unisławskich. Patroni medialni i sponsorzy to firmy: Profoto, Canon, Hasselblad, dCamera.pl, Foto-konkursy.info, Konkursykreatywne.pl, Maxmodels.pl, Aktualnekonkursy.pl, Fotografika. (więcej…)

Międzynarodowy Konkurs rozstrzygnięty – wielki sukces uczniów ZSM

Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu I Live by the Sea International Youth Photo and Film Contest jego celem było rozpowszechnianie wiedzy na temat środowiska morskiego i kwestii jego ochrony, poczynając od rodzimego Bałtyku po wszystkie morza i oceany. Niezależnie od tego jak daleko od morza żyjemy, obok plaży czy daleko w górach, wywieramy na nie wielki wpływ. To od nas zależy, czy stworzymy pozytywny związek z morzem, czy mamy na nie wpływ negatywny.

Podstawowym celem tego międzynarodowego konkursu było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży z całego świata, dotyczącej spraw morza, problemów związanych ze zmianą klimatu oraz nadmierną eksploatacją akwenów morskich przez człowieka. (więcej…)

III miejsce ucznia ZSM w ogólnopolskim konkursie SACRUM 2021

Mottem przewodnim tegorocznej, trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „SACRUM 2021” był temat przypowieści biblijnych. Celem konkursu było pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników oraz inspirowanie młodych ludzi do twórczych poszukiwań na polu fotografii. Zadaniem konkursowym była fotograficzna interpretacja przypowieści biblijnej. W myśl tej idei przewodniej uczestnicy konkursu zaprezentować mieli w sposób wizualny, wybraną przez siebie przypowieść biblijną, z której treścią uprzednio się zapoznali. (więcej…)

Mamy Finalistę Konkursu Prawa Kanonicznego

Koniec roku szkolnego niesie ze sobą rozwiązania różnych przedmiotowych i pozaprzedmiotowych konkursów, w których wcześniej uczniowie wzięli udział. Tym bardziej miło nam tą drogą poinformować, że Igor Malinowski, uczeń klasy 2PO2, uzyskał tytuł Finalisty V Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, znajdując się tym samym w gronie najlepszych uczniów w Polsce, którzy zgłębili tajniki tej niełatwej dziedziny prawa. (więcej…)

Uczennica ZSM laureatką konkursu “Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej- Polscy medycy w świecie”

Miło nam poinformować, że Zofia Pomian  uczennica klasy 2 PO2 zdobyła II miejsce  w wojewódzkim konkursie “Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej- Polscy medycy w świecie” “, którego organizatorem był  Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

(więcej…)

MAMY LAUREATA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI 2021!

Paweł Wachowiak stanął na podium olimpijskim. Zajął II. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2021 w kategorii POMYSŁ TECHNICZNY. Kategoria ta obejmuje samodzielne wykonanie urządzeń i dokumentacji technicznych, w których wprowadzono istotne zmiany w stosunku do aktualnie istniejących rozwiązań technicznych w użytkowanych do tej pory urządzeniach, maszynach.Rozwiązania zaproponowane przez ucznia muszą wnosić oryginalne zmiany do istniejącego stanu techniki poprzez zwiększenie użyteczności wyrobu, jego walorów funkcyjnych, istotne obniżenie kosztów jego wytwarzania i eksploatacji, a także umożliwiać wzrost wydajności pracy i pełniejsze niż dotychczas wykorzystanie środków produkcji. (więcej…)

„Moja Mała Ojczyzna i ja” – Wielkopolski Konkurs Literacki rozstrzygnięty

„Moja Mała Ojczyzna i ja” to tytuł tegorocznego Wielkopolskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego głównymi, regulaminowymi celami było popularyzowanie twórczości literackiej wśród młodzieży, zachęcanie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności, zainteresowanie młodzieży historią regionu, tworzenie trwałej więzi z własnym środowiskiem, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni poprzez wskazywanie literackich wzorców i wartości, istotnych w życiu młodego człowieka oraz upowszechnianie kultury języka polskiego. (więcej…)

Rozmiar czcionki
Kontrast