Dziennik | Plan lekcji | Kontakt            

Sukces w Konkursie o Ekonomii Społecznej dla Młodzieży FILM – ES

Film ES logo

Konkurs o Ekonomii Społecznej dla Młodzieży FILM – ES miał na celu pobudzenie wyobraźni biznesowej i przybliżenie wiedzy o ekonomii społecznej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu była Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka. Zadaniem uczestników było nagranie i przesłanie do organizatorów konkursu filmu o tematyce ekonomii społecznej. Cieszy nas fakt, że wśród prac przygotowanych w ramach konkursowych zmagań znalazł się również film prezentujący działania Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w naszej szkole. (więcej…)

Kolejny sukces naszych młodych fotografów

MDKTurek

Konkursowe zmagania pozwalają uczestniczącym w nich osobom na dobrze rozumianą rywalizację. Umożliwiają im także rozwijać pasje i zainteresowania. Tym bardziej cieszy nas fakt, że również nasi uczniowie chętne biorą w nich udział. Miło nam poinformować o kolejnym już sukcesie naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Fotogeniczność”. Antonina Sobkowiak z kl. 2O2, Marcin Jóźwiak z kl. 3O2 i Zuzanna Czwojdrak z kl.4PO2, pokonując wielu uczestników z całej Polski, zostali laureatami tego konkursu. (więcej…)

Filip Matusiak z 4PO4 finalistą Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia z indeksem na wydział prawa WSUS w Poznaniu

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń  klasy 4PO4 Filip Matusiak, został finalistą  III edycji Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia.

Tegoroczną edycję tego konkursu ogólnopolskiego wspierają: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Naczelna Rada Adwokacka, Wojewódzki Sąd Administracyjny  w Poznaniu upoważniony do reprezentowania w tej sprawie całego sądownictwa administracyjnego oraz  Wydział Studiów Edukacyjnych UAM, jak również Marszałek Sejmu i Prezydent Miasta Poznania. (więcej…)

Mikołaj Nowinka i Maciej Kalemba laureatami Olimpiady EDUELEKTRA

eduelektraOlimpiada wiedzy o elektrotechnice i elektronice EDU-ELEKTRA jest przedsięwzięciem promującym zawody szkolnictwa branżowego. Uczniowie rozwiązują zadania z zakresu jednej z dziedzin: chłodnictwa i klimatyzacji, elektrotechniki, energetyki, odnawialnych źródeł energii oraz urządzeń dźwigowych.  Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Edukacyjna EDUELEKTRA.

Z wielką radością przekazujemy informację, że Mikołaj Nowinka z klasy 4GT4 podczas III etapu Olimpiady EDU-ELEKTRA uzyskał I miejsce w dziedzinie urządzenia dźwigowe oraz tytuł Laureata. II miejsce i tytuł Laureata zdobył także uczeń Naszej szkoły Maciej Kalemba z klasy 4GT4. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej! (więcej…)

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Projektów w Języku Obcym

Z radością informujemy o zdobyciu I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Projektów w Języku Obcym przez nasze tegoroczne maturzystki 🔥🥳🎖🏆 Martyna Wilczyńska i Kamila Szczepaniak z klasy 4PO3 oraz Dagmara Kubiak z 4PO4 przygotowałny obszerny, dwujęzyczny projekt w języku hiszpańskim 🇪🇦 i angielskim 🇬🇧. Celem konkursu nad którym patronat objęla Ambasada Hiszpanii, Oxford  University Press i Instytut Goethego było zaprezentowanie Hiszpanii oraz wybranych narzędzi TIK slużących do nauki języka obcego. (więcej…)

Kolejny sukces młodych fotografów

Podróżne_historieRozwój pasji i zainteresowań pozwala na samorealizację i osiąganie sukcesu. Każdy znajduje bowiem przestrzenie, w których czuje się dobrze. Ważne wydaje się to, aby w życiu je odkryć. O działaniu Sekcji Fotograficznej pisaliśmy już wielokrotnie. Zrzesza ona grupę młodych fotografów, dla których ta właśnie dziedzina jest najlepszym sposobem wyrażania siebie. Cieszy nas fakt, że ich pasja pozwala im na samorealizację, ale zadowoleniem napawa też fakt, że prace naszych młodych fotografów dostrzegane są przez innych w ramach konkursowych zmagań. (więcej…)

Kolejny indeks do Szczytna👮‍♀️👮‍♀️👮‍♀️

indexZespół Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu może pochwalić się kolejnym indeksem na studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie!!!👮‍♀️🚔 👮‍♀️
Do XIV finału Olimpiady Policyjnej zakwalifikowały się i dzielnie dziś walczyły Dominika Kurzyk i Nicola Wieczorek z klasy 4PO2.
Indeks na wybrany kierunek studiów zdobyła Dominika 👏👏👏
Nicoli zabrakło niewiele, aby znaleźć się w grupie 15 szczęśliwców spośród 30 startujących kadetów z całej Polski, ale drzwi tej uczelni pozostają dla niej nadal otwarte. Musi jedynie przejść postępowanie rekrutacyjne.

(więcej…)

Sukces mechatroników z klasy 4GT1

Komisja Komitetu Okręgowego na Wielkopolskę OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH W ELEKTRONICE I MECHATRONICE organizowaną przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie pod patronatem Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej wyłoniła 17 kwietnia 2023r. w ramach eliminacji na szczeblu okręgowym reprezentantów na ogólnopolski finał olimpiady. (więcej…)

Marcel Kujawa i Kacper Kowalski finalistami III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Politologii

Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Zespół Głosu Pokolenia pod honorowym patronatem Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego powołał do życia Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Politologii. 

Mając na celu edukację młodzieży z zakresu politologii, a także kształtowanie świadomości i właściwych postaw obywatelskich młodego pokolenia, kierując się przede wszystkim ideą rozpowszechniania wśród młodych ludzi zainteresowania polityką krajową i światową, stworzono trzystopniowy konkurs. Wszystkie etapy przeprowadzał organizator. (więcej…)

Kolejny sukces młodych fotografów

mdkO rozwój pasji i zainteresowań starać się winien każdy. Pozwalają nam one osiągnąć sukces, który prowadzi do dalszego samorozwoju. W wielu przestrzeniach wyrażanie siebie jest też związane z prezentacją własnych uzdolnień innym ludziom. O funkcjonującej w naszej szkole Sekcji Fotograficznej pisaliśmy już wielokrotnie. Skupia ona młodych miłośników fotografii, którzy poprzez tę właśnie dziedzinę prezentują postrzegany przez siebie obraz świata. Tym razem chcemy Was poinformować o sukcesie naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzno-Plastycznym o tematyce ekologicznej „Ziemia jest jedna…” (więcej…)