Dziennik | Plan lekcji | Kontakt            

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności – awans do etapu okręgowego

OWoBiOVII edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności wystartowała! Jej głównym celem jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i obronności, kreowanie i pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzacja wiedzy na temat systemu obronności RP, szerzenie wiedzy na temat powinności obronnych władz samorządowych, instytucji i obywateli oraz powszechnej samoobrony i ochrony cywilnej.

I etap Olimpiady już za nami, czyli konkursowy esej, fotokast, fotoreportaż na wybrany temat podany przez Organizatora Olimpiady. (więcej…)

DYPLOM UZNANIA W VII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PATRIA NOSTRA

10 listopada 2022 o godzinie 12.00 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Konkursu Historycznego Patria Nostra.

 Ideą konkursu jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego. Udział w konkursie polskiej młodzieży z zagranicy sprzyja integracji i tworzeniu poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. (więcej…)

Filip Matusiak w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 4PO4 Filip Matusiak zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego III edycji Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia.

Tegoroczną edycję konkursu ogólnopolskiego wspierają liczne instytucje – Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Naczelna Rada Adwokacka, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, upoważniony do reprezentowania w tej sprawie całego sądownictwa administracyjnego oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM. (więcej…)

Liceliada, zawody lekkoatletyczne

We wtorek, 4. października br. w kompleksie sportowym Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ul. Wiankowej na Golęcinie, młodzież z poznańskich szkół ponadpodstawowych wzięła udział
w zawodach lekkoatletycznych w ramach Licealiady.

W zawodach tych, już po raz drugi, wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych
im. Komisji Edukacji Narodowej.  Członkowie naszego ponad trzydziestoosobowego teamu stoczyli zaciętą walkę o jak najlepsze miejsce wśród sportowców poznańskich szkół. (więcej…)

Wyróżnienie w XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Portret 2022

portret2022

Z ogromną radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy, Małgorzaty Czerwińskiej z klasy 302, która wzięła udział w kolejnej XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Portret 2022 i zdobyła wyróżnienie oraz możliwość odbycia finansowanych zajęć w szkole fotografii. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest firma Cool Pics z siedzibą w Brukach Unisławskich. Patroni medialni i sponsorzy to firmy: Profoto, Canon, Hasselblad, dCamera.pl, Foto-konkursy.info, Konkursykreatywne.pl, Maxmodels.pl, Aktualnekonkursy.pl, Fotografika. (więcej…)

Kolejne, potrójne zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym zorganizowanym pod patronatem ONZ

Druga połowa roku szkolnego obfituje w rozwiązania różnych zmagań konkursowych. O wielu z nich pisaliśmy już ukazując sukcesy odnoszone przez naszych uczniów. Dziś tą właśnie drogą pragniemy zaprezentować wyniki Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „I live by the Sea”. Został on zorganizowany pod honorowym patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Swą tematyką prezentować miał on wpływ człowieka na środowisko morskie. W tegorocznej edycji konkursu nadesłano bardzo wiele prac z 16 krajów świata. Międzynarodowe jury obradujące w Rawennie wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w kilku kategoriach. Bardzo miło nam tą drogą poinformować o potrójnym sukcesie naszych uczniów w ramach konkursowych zmagań. (więcej…)

Pierwsze miejsce Wiktorii i trzecie miejsce Marcina w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym

O wyrażaniu siebie za pomocą fotografii pisaliśmy już wielokrotnie. To ona pozwala na ukazywanie innym własnego postrzegania świata za pomocą tego środka wyrazu. Daje ona również młodym fotografom szansę na rozwój własnych pasji i zainteresowań i staje się inspiracją do poszukiwania kolejnych artystycznych ujęć tematu. Tym razem tą właśnie drogą pragniemy poinformować o wielkim sukcesie naszych uczniów w XIII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym organizowanym pod patronatem Sejmu RP i jego Marszałka Pani Elżbiety Witek. Konkurs ten skupił w kolejnych edycjach wielu młodych fotografów, którzy biorąc w nim udział zaproponowali innym własną fotograficzną wizję postrzegania świata. (więcej…)

Uczniowie ZSM finalistami Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą”

SzwecjaZ radością informujemy, że nasi uczniowie: Agata Łonowska z kl. 2O1 oraz Mateusz Monikowski z kl. 3PT2 otrzymali tytuł finalistów VI edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą”.

Agata przygotowała portrety władców i władczyń z dynastii Wazów, a Mateusz prezentację multimedialną na temat Srebrnego Wieku, czyli okresu od objęcia tronu polskiego przez Wazów w 1587 roku do śmierci Jana III Sobieskiego w 1696 roku. (więcej…)

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”

W środę 8 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”, zorganizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

(więcej…)

Rozmiar czcionki
Kontrast