Dziennik | Plan lekcji | Kontakt            

Sukces w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym

Międzynarodowy Konkurs ArtystycznyUdział w zmaganiach konkursowych jest zawsze związany z prezentacją własnych pasji i zainteresowań. Osobisty rozwój następuje nie tylko poprzez wyrażanie siebie, ale i dzielenie się z innymi tym, co świadczy o naszej wartości, a konkursy są do tego doskonałą okazją.

Tym bardziej miło nam tą drogą poinformować, że w XV Jubileuszowym Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem” organizowanym przez Fundację „Pro Arte Christiana” uznanie jury konkursowego zdobyła praca fotograficzna Filipa Gierka, absolwenta klasy 4O2. (więcej…)

Ogólnopolski konkurs im. prof. Mieczysława F. Pazdura “Fizyka a Ekologia”

Fizyka a Ekologia (4)W obecnej XXVII edycji Konkursu im. Prof. Mieczysława F. Pazdura „Fizyka a Ekologia” wzięło udział wiele drużyn z całej Polski. Poziom prac i zaangażowanie uczniów zostało ocenione jako bardzo wysokie. Przed jury Konkursu stało trudne zadanie wybrania najlepszych prac do II etapu. Takich prac wyłoniono 20.

Pośród nich znalazła się praca pt. „Zanieczyszczenie powietrza w różnych regionach Polski”  autorstwa Tymoteusza Mateckiego z klasy 2t4 i Antoniego Heinze reprezentującego inną szkołę. (więcej…)

Poezja na wiosnę

IMG 6041“Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej” – Jean Paul Sartre.

Z przyjemnością informuję, że  szkolny konkurs poetycki “Poezja na wiosnę”został rozstrzygnięty. W dzisiejszym świecie pełnym hałasu cywilizacyjnego  nasi uczniowie – młodzi poeci  wykazali się ogromną wrażliwością i literackim talentem  . Laureatom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. (więcej…)

Praca naszej uczennicy zakwalifikowana do pokonkursowej wystawy w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Fotograficznym

(Pod)różne historieRozwój pasji i zainteresowań jest zadaniem każdego człowieka. Winniśmy odnajdować w sobie te przestrzenie, w których czujemy się dobrze po to, by za ich przyczyną osiągać dobrze rozumiany sukces. Jedną z nich jest niewątpliwie fotografia. Założona w ramach działania Samorządu Uczniowskiego sekcja fotograficzna rozbudzać ma w naszych uczniach zamiłowanie do fotografii i artystyczne spojrzenie na rzeczywistość otaczającego nas świata. Ma ona również pozwalać młodym na dobrze rozumianą rywalizację w konkursach. To jest zamysł i cel naszych starań. W tym właśnie duchu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Fotograficznym „(Pod)różne historie”. (więcej…)

Spartakiada Sportowo-Obronna Klas Wojskowych województwa wielkopolskiego

na poligonie w biedrusku (1)W dniu 17 kwietnia 2024 r. na terenie poligonu w Biedrusku odbyły się wojewódzkie eliminacje klas wojskowych uczestniczących w projektach edukacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej.

Celem eliminacji było wyłonienie najlepszej drużyny z województwa wielkopolskiego do udziału w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych w Drawsku Pomorskim.

(więcej…)

Indeksy do Akademii Policji w Szczytnie zdobyte!

Olimpiada policyjna (1)XV Finał Olimpiady Policyjnej w Akademii Policji w Szczytnie był niezwykłym wydarzeniem, w czasie którego uczestnicy rywalizowali w różnorodnych konkurencjach, testując swoje umiejętności policyjne. Podczas finału w Szczytnie uczniowie najpierw odpowiadali ustnie na 3 wylosowane pytania, a następnie wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych, gdzie mogli zademonstrować swoje umiejętności praktyczne oraz fizyczne. To kompleksowe podejście pozwoliło wyłonić najlepszych uczestników, którzy zasłużenie zdobyli indeksy oraz podziw innych. (więcej…)

I miejsce i tytuł laureata w VIII Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie

OWoR17-18 kwietnia 2024 roku w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbył się finał VIII Olimpiady Wiedzy o Rodzinie, w którym rywalizowało między sobą 16 województw i 30 uczestników. Założeniem Organizatora Olimpiady jest popularyzowanie i upowszechnianie uregulowań prawnych dotyczących małżeństwa i rodziny, poszerzenie wiedzy normatywnej (prawnej) dotyczącej funkcjonowania małżeństwa i rodziny oraz pomocniczej roli państwa. (więcej…)

Mikołaj Karcz zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego

Mikołaj Karcz zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego (4)Centrum Badań Polarnych Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu cyklicznie organizuje spotkania popularnonaukowe poświęcone badaniom i wyprawom podbiegunowym. Ich celem  jest zwrócenie uwagi na zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie oraz sposób, w jaki oddziałują na życie ludzi, którzy żyją tysiące kilometrów dalej.

(więcej…)

W poszukiwaniu autorytetu- konkurs oratorski

konkurs recytatorski (3)

Kim jest autorytet? Gdzie można go znaleźć? Czy każdy może zostać autorytetem? Na te i na inne pytania próbowali odnaleźć odpowiedź uczestnicy Pierwszego Poznańskiego Międzyszkolnego Konkursu Oratorskiego im. Profesora Tadeusza Zgółki. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Poznaniu. 25 marca 2024 roku w Auli Lubrańskiego w Collegium Minus UAM wygłosili swoje przemówienia na temat „W poszukiwaniu autorytetu”. W rezultacie uczennica klasy 2O3 Dominika Hadyńska zajęła I miejsce, uczeń klasy 2O5 Dawid Ziemecki otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną- Medal Hipolita. Uczniowie do konkursu zostali przygotowani przez panią Monikę Ograbek. Gratulujemy. (więcej…)