Dziennik | Plan lekcji | Kontakt            

Kolejne, potrójne zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym zorganizowanym pod patronatem ONZ

Druga połowa roku szkolnego obfituje w rozwiązania różnych zmagań konkursowych. O wielu z nich pisaliśmy już ukazując sukcesy odnoszone przez naszych uczniów. Dziś tą właśnie drogą pragniemy zaprezentować wyniki Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „I live by the Sea”. Został on zorganizowany pod honorowym patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Swą tematyką prezentować miał on wpływ człowieka na środowisko morskie. W tegorocznej edycji konkursu nadesłano bardzo wiele prac z 16 krajów świata. Międzynarodowe jury obradujące w Rawennie wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w kilku kategoriach. Bardzo miło nam tą drogą poinformować o potrójnym sukcesie naszych uczniów w ramach konkursowych zmagań. (więcej…)

Pierwsze miejsce Wiktorii i trzecie miejsce Marcina w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym

O wyrażaniu siebie za pomocą fotografii pisaliśmy już wielokrotnie. To ona pozwala na ukazywanie innym własnego postrzegania świata za pomocą tego środka wyrazu. Daje ona również młodym fotografom szansę na rozwój własnych pasji i zainteresowań i staje się inspiracją do poszukiwania kolejnych artystycznych ujęć tematu. Tym razem tą właśnie drogą pragniemy poinformować o wielkim sukcesie naszych uczniów w XIII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym organizowanym pod patronatem Sejmu RP i jego Marszałka Pani Elżbiety Witek. Konkurs ten skupił w kolejnych edycjach wielu młodych fotografów, którzy biorąc w nim udział zaproponowali innym własną fotograficzną wizję postrzegania świata. (więcej…)

Uczniowie ZSM finalistami Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą”

SzwecjaZ radością informujemy, że nasi uczniowie: Agata Łonowska z kl. 2O1 oraz Mateusz Monikowski z kl. 3PT2 otrzymali tytuł finalistów VI edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą”.

Agata przygotowała portrety władców i władczyń z dynastii Wazów, a Mateusz prezentację multimedialną na temat Srebrnego Wieku, czyli okresu od objęcia tronu polskiego przez Wazów w 1587 roku do śmierci Jana III Sobieskiego w 1696 roku. (więcej…)

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”

W środę 8 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”, zorganizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

(więcej…)

Kolejny sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie fotograficznym

Sekcja Fotograficzna powołana do istnienia w ramach Samorządu Uczniowskiego skupia młodych fotografów, którzy pragną rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Chcemy, aby talent, który posiadają, był przez nich systematycznie rozwijany, dlatego nasi młodzi pasjonaci fotografii  biorą udział w kolejnych zmaganiach konkursowych, by innym ukazywać własny sposób postrzegania świat. (więcej…)

28 kwietnia 2022 r. poznaliśmy laureatów II OGÓLNOPOLSKIEJ EDYCJI PROGRAMU Złote Szkoły NBP.

202 szkoły w Polsce uzyskały tytuł „Złotej Szkoły NBP”, spośród nich znalazła się również nasza szkoła, z czego jesteśmy bardzo dumni. W konkursie brało udział 4.500 szkół, które zmagałay się z zadaniami z zakresu bezpiecznego zarządzania finansami w życiu osobistym.

Inicjatorem i koordynatorem projektu w naszej szkole była Pani prof. Beata Marciniak, która  z zespołem uczniów z LO i TM, w ramach zajęć dodatkowych wykonywała poszczególne zadania, w które również włączyły się i zaangażowały Pani prof. Violetta Lenarczyk i Pani prof. Agata Przybylak. (więcej…)

FINALISTA XIV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ŻYJ FINANOWO”

Finanse11 czerwca 2022 roku w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS w Warszawie odbyły się  finały organizowanych przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej konkursów „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” i „Żyj Finansowo!”.

W XIV edycji projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” uczestniczyło blisko 1000 uczniów z 30 szkół ponadpodstawowych. (więcej…)

ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO!

HiszpanskiZ wielką radością informujemy, że uczeń naszego technikum Oskar Carrieri zdobył tytuł LAUREATA w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE GALILEO Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO 🇪🇦🇪🇦🇪🇦🇪🇦 Oskar zajął 5 miejsce w kraju. W tym samym konkursie 3 uczennice otrzymały Dyplomy Uznania dla finalistów: Gabriela Jankowska i Oliwia Kaczmarek z klasy 2T2 oraz Kornelia Krzyżanek z klasy 2O3.

(więcej…)

KADECI KLAS MUNDUROWYCH NA ZAWODACH I SZKOLENIU PARAMILITARNYM

W ostatnim czasie uczniowie ZSM – kadeci klas 1O2, 2O2, 3PO1, 3PO4  wzięli udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim, których celem jest popularyzowanie wśród młodzieży sportów obronnych, zagadnień związanych z obronnością kraju, podnoszenie sprawności fizycznej, umiejętności sportowo-obronnych oraz rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności w strzelectwie sportowym. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze, a obserwując przebieg zawodów można było zauważyć determinację i zaangażowanie drużyn. (więcej…)

Rozmiar czcionki
Kontrast