BoloniaNa przełomie października i listopada wzięliśmy udział w stażu w ramach w programu Erasmus+ i wyjechaliśmy na miesięczne praktyki do Bolonii pod opieką nauczycieli naszej szkoły. Chociaż od kilku dni jesteśmy już w szkole, ciągle wspomnieniami wracamy do naszego pobytu w słonecznej Italii. Teraz, z perspektywy czasu, możemy lepiej ocenić odbyte przez nas praktyki. Dzięki projektowi  mieliśmy szansę doskonalić swoje umiejętności zawodowe w zagranicznych zakładach pracy pod okiem specjalistów. Pozwoliło nam to lepiej poznać specyfikę pracy w innym kraju, zdobyć ciekawe doświadczenia oraz doskonalić swoje kompetencje językowe.

Jednak udział w praktykach wiązał się nie tylko z kształceniem zawodowym. Była to też doskonała okazja, żeby zwiedzić Włochy, poznać zwyczaje tam panujące, kulturę tego kraju oraz spróbować włoskiej kuchni. Nasza włoska przygoda nie ograniczała się tylko do pobytu w Bolonii, odbyliśmy też wycieczki do Wenecji i Florencji. Wrażenia z tych podróży z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dziękujemy nauczycielom – paniom Beacie Marciniak, Joannie Milewskiej, Adriannie Pawlak oraz Marii Nowak za opiekę nad nami podczas odbywania praktyk zagranicznych.

Uczniowie klasy 3T1 i 3T2.

Bolonia