Dnia 27 października 2018 roku nasi uczniowie odbywający praktyki zawodowe we Włoszech wyruszyli wraz z opiekunami na całodzienną wycieczkę do przepięknej Florencji, stolicy Toskanii. Już na samym początku podróży można było z okien pociągu oglądać przepiękne widoki, które wprowadziły grupę w cudowny, pełen relaksu nastrój.Zwiedzanie rozpoczęło się od podziwiania architektonicznych pereł  Toskanii, jakimi są Katedra Santa Maria del Fiore oraz  Baptysterium Jana Chrzciciela. Budynki te mieszczą się w samym sercu Florencji. Nasza pani przewodnik, z pochodzenia Włoszka, z dumą opowiadała się o swoim mieście i starała się przybliżyć nam jego przepiękną historię. “Florencja to worek z prezentami, który nie ma dna” – mówiła nam. Grupa kilka godzin spacerowała  ulicami miasta i po salach Galerii Uffizi między arcydziełami – od “Bachusa” Caravaggia do “Madonny ze szczygłem“ Rafaela, od “Wenus z Urbino” Tycjana do “Narodzin Wenus” Botticellego. To było po prostu cudowne i niezapomniane przeżycie. Spacer po Florencji to  prawdziwa uczta dla ducha!