Dnia piątego maja rozpoczęła swoją hiszpańską przygodę grupa czternastu uczniów z naszej szkoły z tegorocznego projektu Erasmus+ złożona z techników optyków oraz techników mechatroników z klas trzecich. Miesięczne praktyki odbywają się w Saragossie, stolicy Aragonii.

Minął już tydzień i wszyscy dobrze odnajdują się w swoim miejscu pracy i nauki. Uczniowie nabywają nowe umiejętności i rozwijają swoje zdolności komunikacyjne, przy okazji zwiedzając miasto i okolice.

W ciągu tych kilku dni udało im się zobaczyć bazylikę Nuestra Senora del Pilar, oceanarium, muzeum origami oraz największą galerię w Saragossie.

Dodatkowo młodzież poznaje nową kulturę, która pod wieloma względami różni się od naszej polskiej. Pomimo bariery językowej, uczniowie dobrze odnajdują się zarówno w nowym miejscu pracy, jak i wykonując codzienne obowiązki osoby dorosłej.