Dziennik | Plan lekcji | Kontakt            

„Ustrzel Oświadczenie woli” – kolejne działanie w służbie transplantacji

Działań, dzięki którym realizowane są założenia Kampanii „Drugie życie”, jest wiele. Nieszablonowe i różnorodne formy popularyzacji tematu wśród jak największej ilości osób podejmowane były i są także w murach ZSM. Przy tej okazji chcemy zaprezentować jedną z nich, która także przyczyniła się do realizacji założeń Kampanii.

W maju uczniowie klasy 3PO1 w ramach własnego, oddolnego pomysłu zorganizowali „zawody strzeleckie”, podczas których trafić mieli w przymocowane do tarczy „Oświadczenie woli”. (więcej…)

Marszowa piosenka transplantacyjna

Form, dzięki którym podejmowano działania pozwalające na promocję idei transplantacji i „Oświadczenia woli” było już bardzo wiele. Różnorodne akcje organizowane były także w naszej szkole. Kolejne edycje projektu to nowe odsłony starań, których celem jest upowszechnianie tego jakże ważnego tematu.

Dziś pragniemy zaprezentować formę, której dotąd nie było w żadnej edycji Kampanii. Piosenka marszowa, bo o niej tu mowa, to pomysł, który realizowany był w ramach zajęć w klasach mundurowych. (więcej…)

Trzecie miejsce Mateusza w Ogólnopolskim Konkursie „Przebudzenie wiosny”

Talent plus ciężka praca są zawsze gwarantem sukcesu, pozwalają na samodoskonalenie i są źródłem zadowolenia. Tym bardziej cieszy nas fakt, że powołana do istnienia sekcja fotograficzna działająca przy naszym Samorządzie Uczniowskim pozwala naszym podopiecznym na rozwijanie talentów i osiąganie osobistych sukcesów. O wielu z nich pisaliśmy już wcześniej. Cieszy nas, że dziś możemy poinformować o sukcesie Mateusza Zaborskiego, ucznia kl. 3GT4 w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Przebudzenie wiosny”. (więcej…)

Harmonogram egzaminów zawodowych

Drodzy Uczniowie!

Od 2.06 rozpoczynają się egzaminy zawodowe
Harmonogram egzaminów zawodowych
Sesja czerwiec – lipiec 2022
Egzamin pisemny elektroniczny z kwalifikacji trzyliterowej
s. B2 i B5

Egzamin pisemny elektroniczny dla klas trzecich TM odbędzie się w dniu 2 i 3 czerwca 2021 r. (więcej…)

„Taniec dla Transplantacji” – oddolna inicjatywa, wspólne działanie

Form realizacji założeń Kampanii „Drugie życie” jest wiele. Podejmowane są one z myślą o popularyzacji tematu transplantacji i „Oświadczenia woli” jako dokumentu ratującego zdrowie i życie innych wśród jak największej ilości osób. Z tą myślą jako Zespół Szkół Mechanicznych przystąpiliśmy do kolejnej edycji tego projektu. Działania podejmowane w jego ramach mają w różnorodnych formach realizować główne przesłanie Kampanii.

Dzisiaj prezentujemy kolejną oddolną inicjatywę naszych uczniów z klasy 2T3. (więcej…)

Podwójny sukces – III miejsce i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Młodzi naukowcy i technicy ratują świat”

Mamy ogromną przyjemność ogłosić kolejny ekologiczny sukces. Czworo uczniów ZSM zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu „ Młodzi naukowcy i technicy ratują świat” zorganizowanego przez Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

  • III miejsce zajęły Laura Królikowska i Julia Zimna z klasy 1O3 za pracę „Bycie eko jest spoko, czyli ekologia i te sprawy”
  • wyróżnienie otrzymali Rafał Konieczny i Oliwia Zyśk z klasy 2O3 za pracę „Produkowanie i rozdzielanie żywności”

(więcej…)

Igor Marchewka laureatem finału regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”

Miło nam poinformować, że uczeń  klasy 3PO4 Igor Marchewka  zakwalifikował się do finału regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego „Nasza Ziemia”, którego organizatorem jest Państwowy Instytut Geologiczny i oddziały regionalne PIG. Tegoroczna XXIII edycja tego konkursu odbywa się pod hasłem „ENERGIA DRZEMIĄCA W SKAŁACH”. (więcej…)

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wydarzenie to ma  na celu promocję postaw proekologicznych i budowanie świadomości dotyczącej wspólnej odpowiedzialności za stan naszego środowiska.

W obchody Dnia Ziemi włączyła się również nasza szkoła. W tym roku w szczególności skupiliśmy się na kwestii wody. W ramach obchodów uczniowie wykonywali plakaty, które przypominały o znaczeniu wody i konieczności jej oszczędzania, a także o właściwym segregowaniu śmieci, sadzeniu drzew oraz innych działaniach wpływających bezpośrednio na kondycję Ziemi. (więcej…)

Pożegnanie absolwentów 2022

„Dobro dziel bez końca
Gdy do przodu idziesz
W sercu schowaj moment
Kiedy byłeś niżej
Trochę więcej ciepła, trochę więcej siebie
Skąd Cię wiedzie droga
Zapamiętaj….”
(więcej…)

„Tak dla Transplantacji”

„Tak dla Transplantacji” to hasło, które w tym roku towarzyszy naszym uczniom podczas kolejnej edycji działań związanych z realizacją Kampanii „Drugie życie”, dlatego postanowiliśmy uwiecznić je w formie fotografii, zaprezentowanej przez naszych uczniów. Tym razem jednak nie przybrała ona formy tradycyjnego logo, jak miało to miejsce w poprzednich edycjach Kampanii. (więcej…)

Rozmiar czcionki
Kontrast