Światowy Dzień Ubogich ogłoszony został przez Papieża Franciszka po to, by poprzez jego obchody w sposób szczególny zwrócić uwagę na osoby żyjące tuż obok nas, dla których los okazał się mniej życzliwy i które potrzebują od nas wsparcia i pomocy. Jest prawdą, że ubodzy i potrzebujący są zawsze wokół nas i każdego dnia winniśmy o nich pamiętać. Przeżywanie Dnia Ubogich jest jednak przepełnione ich symboliczną obecnością i prowadzić ma do wzrostu naszej empatii wobec drugiego, bardziej potrzebującego człowieka. Z tą właśnie myślą i z potrzeby naszych serc każdego roku włączamy się w przeżywanie obchodów tego dnia.

Podobnie było i w tym roku. Włączając się w propozycję Caritas Archidiecezjalnej w murach naszej szkoły przez cały listopad zbierane były ciepłe skarpety i bielizna osobista, które przekazane zostaną przez Caritas osobom chorym, starszym, ubogim oraz bezdomnym i pozwolą im przetrwać trudny dla nich czas zimy. Cieszy nas fakt tak dużego zainteresowania tą właśnie zbiórką wśród naszych uczniów. Dzięki niej udało nam się zebrać ponad 300 par skarpet. Pokazaliście w ten sposób ogromne serce i udowodniliście, że los innych jest dla Was naprawdę ważny.

Dziękujemy w tym miejscu wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce, za ofiarowane produkty, ale przede wszystkim za chęć dostrzeżenia potrzeb innych. Dziękujemy także koordynatorom akcji na terenie szkoły ks. Krystianowi, Paniom Annie Dostatniej i Lidii Torzewskiej-Kulas za jej organizację i przeprowadzenie.