andrzejkiOstatni dzień listopada przeżywany jest jako czas wspólnych zabaw, dobrych praktyk i snucia, choć z przymrużeniem oka, planów na przyszłość. Dzieje się to oczywiście za sprawą przypadających na ten dzień Andrzejek. Wszyscy chcemy, aby było one źródłem naszej radości i uśmiechu. Jest on nam bardzo potrzebny, dlatego tak angażujemy się w andrzejkowe tradycje i zabawy.

Nie mogło ich zabraknąć także w murach naszej szkoły. Tradycją ZSM jest to, że każdego roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu Andrzejki organizowane są dla całej społeczności szkolnej. Podobnie było i w tym roku. Podczas przerw przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu proponowali pozostałym uczniom andrzejkowe zabawy, których celem było „przepowiedzenie niedalekiej przyszłości”. Traktujemy to oczywiście z wielkim przymrużeniem oka, dobrze się bawiąc i jeszcze bardziej integrując. To właśnie jest celem naszych wspólnych eventów. Podczas naszych szkolnych spotkań pamiętamy zawsze także o potrzebujących. Również podczas tegorocznych Andrzejek o nich nie zapomnieliśmy, podpisywaliśmy bowiem bożonarodzeniową kartkę dla dziewczynki cierpiącej na białaczkę i oczekującej na przeszczep. Chcieliśmy, aby w ten sposób jak największa liczba uczniów wyraziła swą więź z nieco młodszą koleżanką. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia, a poprzez ten drobny gest pragniemy pokazać, że w dniu Bożego Narodzenia nikt nie powinien czuć się samotny, nawet w czasie choroby, a my, społeczność ZSM, pamiętamy o tych, którzy tej pamięci potrzebują.

Dziękujemy w tym miejscu wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia, dziękujemy za wkład pracy i ofiarowany czas. Dziękujemy Wam za wzięcie udziału w andrzejkowych zabawach i serce okazane waszej młodszej koleżance.