Wolontaryjne inicjatywy podejmowane w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu mają bardzo różnorodny charakter. Realizowane są one zawsze z myślą o drugim, bardziej potrzebującym człowieku. W tym właśnie duchu w październiku na terenie szkoły zorganizowana została zbiórka używanych różańców. Tym razem przeznaczona była ona dla osób żyjących w krajach misyjnych, dla których otwierane są ośrodki misyjne. Zorganizowanie tej zbiórki w murach szkoły mogło mieć miejsce dzięki współpracy z Centrum Formacji Misyjnej. Nieprzypadkowy był również czas przeprowadzenia zbiórki. Październik jest bowiem miesiącem misyjnym, kiedy w sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy w odległych miejscach świata, pokonują trudności dnia codziennego dzięki pracującym tam misjonarzom.

Cieszy nas bardzo fakt tak dużego zainteresowania ze strony naszych uczniów tą szlachetną inicjatywą. Dziękujemy im bardzo za każdy ofiarowany różaniec, za każdą myśl o tych, którym wiedzie się gorzej niż nam, a przede wszystkim za dobre serce i umiejętność dostrzeżenia potrzeb innych. Dziękujemy także ks. Krystianowi oraz Paniom Annie Dostatniej i Lidii Torzewskiej-Kulas za zainicjowanie i przeprowadzenie zbiórki na terenie szkoły w ramach współpracy z Centrum Formacji Misyjnej.