W listopadzie rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację nowego projektu międzyszkolnego ETwinning w języku hiszpańskim “Espańol por Tareas”. Do programu przystąpili uczniowie klasy 1O 3. Razem z młodzieżą z trzech innych szkół: LO nr 1 im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi z Inowrocławia, z III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej z Gdyni oraz z 1 LO im. Tadeusza Kościuszki z Jarocina, co miesiąc będą realizować zadania projektowe i uczestniczyć w cyklicznym konkursie leksykalnym.

Celem projektu jest rozwój kluczowych kompetencji językowych przy wykorzystaniu dostępnych programów i aplikacji informatycznych, służących do nauki języka obcego.
Poprzez współpracę, współzawodnictwo i wspólną naukę chcemy rozwijać kompetencje językowe i społeczne naszych uczniów oraz ich ekspresję kulturową i wiedzę na temat obszarów hiszpańskojęzycznych. Inicjatorką i opiekunką projektu jest p. Natalia Wasielewska. Zaangażowanym uczniom życzymy powodzenia👍👍👍 i satysfakcji z uczestnictwa w projekcie✊✊✊