Dnia 23 października w Poznaniu uczczono 65. rocznicę wybuchu Powstania Węgierskiego. Warto przypomnieć, że to wydarzenie z roku 1956 był próbą zdobycia przez naród węgierski wolności i uwolnienia się spod sowieckiej niewoli.

W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa uroczystości rocznicowe odbyły się w ograniczonej formie. Hołd uczestnikom tamtych tragicznych wydarzeń oddano m.in. na Jeżycach. Kwiaty złożono pod tablicami upamiętniającymi Petera Mansfelda i Romka Strzałkowskiego oraz pod tablicą upamiętniającą pomoc poznaniaków udzieloną walczącym Węgrom. Tablica ta usytuowana jest przy wejściu do dworca Poznań Główny.

W uroczystości rocznicowe pocztem sztandarowym włączyli się uczniowie ZSM – kadeci pierwszej klasy sportowo-obronnej: Katarzyna Łucewicz, Julia Osetska i  Krzysztof Styczyński. Opiekunem młodzieży była Pani wicedyrektor Lidia Torzewska-Kulas.