Okolicznościowe eventy organizowane z różnych okazji są tradycją naszej szkoły. Przeżywamy je celebrując różnorodne wydarzenia, chcąc w ten sposób podkreślić ich wagę i przyczyniać się do jeszcze lepszej integracji całej społeczności szkolnej.

Panująca pandemia i czasowa organizacja nauczania w trybie zdalnym ograniczyły nam nieco możliwości organizacji tych wartościowych działań. Nie zapomnieliśmy jednak o nich i gdy tylko warunki na to pozwoliły postanowiliśmy powrócić do tej szlachetnej tradycji. Okazją do tego stał się obchodzony każdego roku 30 września Dzień Chłopaka.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu w tym dniu mury ZSM wypełniła muzyka, a uczennice klasy 3PO4 każdemu chłopakowi naszej szkoły wręczały słodkości i okolicznościowe upominki.

Chcieliśmy w ten sposób powrócić do przedcovidowej tradycji, w której życie szkoły jest tworzone dla uczniów i przez nich, to oni mają realny wpływ na jej funkcjonowanie, a takie okolicznościowe spotkania pokazują, że wychowankowie ZSM to ludzie pamiętający o innych, czyniący dobro i potrafiący dobrze się bawić.

Chcemy w tym miejscu jeszcze raz złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim chłopakom. Życzymy Wam wiele codziennej radości, uśmiechu i życzliwości ze strony innych.

Pragniemy też podziękować wszystkim, którzy tegoroczny Dzień Chłopaka uczynili miłym, przyjemnym i dali nam namiastkę pocovidowej rzeczywistości, która – jak ufamy – stanie się w tym roku codziennością.