Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły uczący się geografii w zakresie rozszerzonym mają możliwość korzystania z oferty edukacyjnej Wydziału Geografii i Geodezji UAM w Poznaniu. W ramach współpracy młodzież wraz z nauczycielami uczestniczy w comiesięcznych wykładach otwartych, warsztatach oraz innych organizowanych przez uczelnię wydarzeniach.
4 marca 2021r. klasy 2GO4, 2PO1 i 2GO1 oraz inni chętni uczniowie uczestniczyli w sesji naukowej z okazji Poznańskiego Tygodnia Geomorfologii. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii wykłady odbywały się online w aplikacji MS Teams.
Tegoroczna sesja „ Krajobrazy morfologiczne polskich geoparków” składała się z siedmiu wykładów wygłoszonych przez profesorów różnych polskich uczelni.
Młodzież miała możliwość poznania rzeźby i krajobrazu Geoparku Świętokrzyskiego, rzeźby lessowej Geoparku Małopolski Przełom Wisły czy georóżnorodności geoparku wyspy Wolin. Mgr inż. Monika Krzeczyńska opowiadała o krainie jaskiń i ostańców skalnych północnej części Jury Polskiej, a na wirtualną wycieczkę w Sudety Zachodnie zabrał uczestników prof. Piotr Migoń, opowiadając o dawnych wulkanach, kuestach i dolinach przełomowych Krainy Wygasłych Wulkanów.
Biorąc udział w wykładach uczniowie nie tylko rozwijali swoje zainteresowania i poszerzali wiedzę z zakresu geografii, ale też kształtowali swoją postawę wobec środowiska przyrodniczego.