W dniu 6.12.2019 r. na sali gimnastycznej w budynku B w obecności Pani dyrektor szkoły dr Małgorzaty Nawojczyk i Pani vice- dyrektor dr Patrycji Kędziory odbył się szkolny konkurs zorganizowany dla uczniów klas technicznych- technik mechatronik i technik mechanik oraz Zasadniczej Szkoły Branżowej. Celem konkursu było zbudowanie SZCZOTKOROBOTA,  zgodnie z regulaminem konkursu. Możliwe jednak i oczekiwane były również innowacje, udoskonalenia i modyfikacje robota, tak aby nabrał on prędkości i jak najszybciej dojechał do mety. Konkurs miał również na celu kształtowanie i rozwijanie zainteresowań i pasji uczniów oraz budowanie ich kompetencji przedsiębiorczych i technicznych. Do konkursu zgłosiło się  12. drużyn:

 1. SZYMON GORZELANY, KRYSTIAN STASIK, FILIP KRASZEWSKI- KL. 4T1
 2. JAKUB WIŚNIEWSKI, SEBASTIAN OBIEGAŁA- KL. 4T1, JAKUB SEKRETARCZYK- KL. 4T4
 3. HUBETR GRUCA, DAMIAN KULSE- KL. 4T3
 4. KRYSTIAN JANKOWSKI, KACPER ŁAWNICZAK- KL. 4T3
 5. NIKODEM DAWIDOWICZ, OLIWIA ŁYSKA, EMILIA JAWORSKA, ALICJA KAJDAN- KL. 1PT5
 6. BARTOSZ POKORSKI, ROMAN KOCIEMBA- KL. 1GT1
 1. SZYMON TOMKOWIAK, DAWID ŻYTKOWIAK- KL. 1GT3
 2. REMIGIUSZ GÓRSKI, MIKOŁAJ KOŚMIDER- KL. 2T1
 3. KAMIL KOWALSKI- KL. 2T1
 1. JAKUB CIESIELSKI- KL. 2T1
 2. KRYSTIAN KĘDZIERSKI- KL. 2T1
 3. SZYMON BRZÓSKA, FRYDERYK IDZIK- KL. 1PTZ

Na zwycięskim podium stanęły 3. drużyny:

 1. miejsce zajął Kamil Kowalski z kl. 2T1
 2. miejsce zajęli Hubert Gruca i Damian Kulse z kl. 4T1
 3. miejsce zajął Krystian Kędzierski z kl. 2T1

zaraz za nimi

 1. miejsce zajęli Roman Kociemba i Bartosz Pokorski z kl. 1GT1

Konkurs przygotowali i przeprowadzili oraz ufundowali nagrody  nauczyciele: P. prof. Beata Marciniak, P. prof. Małgorzata Kowalska i P. prof. Wiktor Bartoszewski.

Dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie w przygotowanie SZCZOTKOROBOTÓW, które okazały się niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju. Ujmowały starannością wykonania, oryginalnością pomysłu, a nawet kolorem. Życzymy Wam dalszych sukcesów w kreatywnym rozwoju Waszych kompetencji i zapraszamy Was do udziału w kolejnej edycji konkursu.  Rywalizacja była wspaniała! Dziękujemy!