W sobotę 15 września, na Forcie II odbył się Piknik z Policją. Z okazji 100-lecia niepodległości poznańska Policja zaprosiła na rodzinne spotkanie z masą atrakcji. Pokazy sprzętu historycznego, grup rekonstrukcyjnych, szkolenia z samoobrony czy technik policyjnych.Uczniowie z Zespołu Teatralnego SKENe z naszej szkoły przedpremierowo wystawili “Jeden dzień z życia Wiktora – przodownika pracy”, czyli żywą lekcję historii. Burza braw, gratulacje od komendanta i kilka zdjęć z widownią utwierdziły nas w przekonaniu, że spektakl dobrze się przyjął i nie możemy doczekać się lutowej premiery w Teatrze Wielkim.

Udział wzięli uczniowie z klas 2o2 (Michalina Sikora, Agnieszka Pietrzak, Zuzanna Wrzeszcz, Jakub Przychodzki), 2t2 (Natalia Nabzdyk, Natalia Rucińska), 2t4 (Jędrzej Mikulski), 2o3 (Weronika Nowak, Patryk Grygier) i 4t2 (Aleksandra Mankus, Adrianna Jastrzębska).