Dnia 20.06.2018 roku w ramach szkolnego projektu „ZSM łączy pokolenia” uczennice klasy psychologiczno-pedagogicznej naszego LO odwiedziły seniorów ze Stowarzyszenia Ludzi III Wieku „Świerczewski Krąg” przy ulicy Grabowej.
Uczennice z klasy 2o1 – Marta Bischoff, Alicja Byczyk, Dominika Czeszak i Oliwia Mieczkowska poprowadziły warsztaty, podczas których rozmawiały z seniorami o historii Dębca i Wildy. Starsi mieszkańcy miasta chętnie dzielili się swoją wiedzą i wspomnieniami.
W drugiej części spotkania seniorzy wzięli udział w konkursie sprawdzającym znajomość gwary poznańskiej. Jak na „poznańskie pyry” przystało, wszyscy poradzili sobie doskonale.
Warsztaty międzypokoleniowe okazały się dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem, a miłe spotkanie z seniorami z pewnością powtórzymy.

Anna Dostatnia