KURS JAZDY NA AUTOSTRADZIEKURS JAZDY NA AUTOSTRADZIE (1)To jedyny program w Polsce, dzięki któremu pod okiem doświadczonych instruktorów uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności poruszania się po autostradzie.

Autostrada Wielkopolska, ośrodki szkolenia kierowców oraz Wydział Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu już po raz drugi zrealizowali ten program w ZSM im. KEN.

Program obejmował zagadnienia związane z prawidłowym poruszaniem się autem po autostradzie tj.:

– wjazd i zjazd z autostrady

– prawidłowe odstępy między pojazdami

– wykonywanie manewrów na autostradzie

– prędkość i wyprzedzanie

– zasady zatrzymywania się na autostradzie i uzyskiwanie pomocy

– dobre nawyki na autostradzie

– zasady ekologicznej jazdy

Zajęcia odbyły się wtorek 9.01.2024r. w świetlicy:

6 lekcja (11.35-12.20)- klasy 4T1, 4T2, 3Z

7 lekcja (12.25-13.10)- klasy 3O2, 3O3, 3T1

Kurs jazdy na autostradzie to projekt, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez podnoszenie umiejętności kierowców w zakresie techniki jazdy autostradami i trasami szybkiego ruchu, których w Polsce z roku na rok mamy coraz więcej. Autostrada Wielkopolska, jako pierwsza w Polsce, uruchomiła przełomowy program, który umożliwia odbycie jazd po autostradzie wraz z doświadczonymi instruktorami z ośrodków szkolenia kierowców. Pozwoli to kierowcom nabrać pewności i sprawności w poruszaniu się po tego typu drogach. Program realizowany będzie we współpracy z wielkopolskimi i lubuskimi ośrodkami szkolenia kierowców, a jego ambasadorem został utytułowany kierowca rajdowy Tomasz Czopik.

Każdy uczeń otrzymał pakiet materiałów dydaktycznych oraz mógł skorzystać z propozycji zapisania się na dwie bezpłatne godziny jazdy z instruktorem prawa jazdy.

https://www.autostrada-a2.pl/nasze-programy/kurs-jazdy-na-autostradzie/

KURS JAZDY NA AUTOSTRADZIEKURS JAZDY NA AUTOSTRADZIE (3) KURS JAZDY NA AUTOSTRADZIEKURS JAZDY NA AUTOSTRADZIE (4) KURS JAZDY NA AUTOSTRADZIEKURS JAZDY NA AUTOSTRADZIE (2)