Okres Bożego Narodzenia to czas wypełniony dobrem, życzliwością i byciem dla innych. Piękne jest to, że świąteczny stół jednoczy członków rodzin, którzy często zabiegani są na co dzień. To dobro i magia świąt sprawiają, że świat choć na chwile staje się lepszy. Warto zatem czekać na ten czas, by wciąż na nowo uświadamiać sobie, jak powinna wyglądać nasza codzienność.
W murach Zespołu Szkół Mechanicznych święta to także czas „dziania się cudów i spełniania marzeń”. Staramy się, aby był to okres czynienia dobra i dostrzegania potrzeb drugiego człowieka.
W tym roku w działania naszych uczniów żywo wpisała się realizacja założeń Kampanii „Drugie życie”. Postanowiliśmy bowiem, że tegoroczny wystrój szkoły wypełniony zostanie Oświadczeniem Woli, które po raz kolejny przypomni naszym uczniom wagę tego dokumentu. Szkolna choinka i okolicznościowe stroiki, jako jeden ze swoich elementów, posiadały ten właśnie ważny dokument. Jednak święta to nie tylko szkoła. To przede wszystkim nasze rodzinne domy, w których je spędzamy. Dlatego też postanowiliśmy, że w ramach działania o nazwie „Transplantacyjne Boże Narodzenie” wyjdziemy z tym ważnym dokumentem właśnie w te miejsca. Nasi uczniowie świadomi jego wagi umieścili go na swoich domowych, rodzinnych choinkach, uświadamiając w ten sposób swoich bliskich, czym jest Oświadczenie Woli i jaką rolę pełni ono w dziele ratowania życia i zdrowia.
W ten sposób Kampania „Drugie życie” i Oświadczenie Woli stały się ważną częścią rodzinnych, świątecznych spotkań, pokazując, że drugi człowiek i jego dobro czynione może być na wiele sposobów.
Największą magią tych świąt jest to, że dzięki choinkom z przesłaniem udało nam się dotrzeć do kolejnych 95 000 osób, dając im impuls do poznania idei Kampanii i zapoznania się z wagą Oświadczenia Woli.
Chcemy w tym miejscu szczerze podziękować wszystkim, którzy podzielili się z nami wyglądem swoich świątecznych drzewek, wieszając na nich ten ważny dokument. Dziękujemy tym, którzy wysłali transplantacyjny impuls, dzięki którym dotarliśmy do 95 000 osób oraz Księdzu Krystianowi za stałą opiekę nad tym, aby idea Kampanii była wciąż żywa w murach szkoły.