drzwi otwarte KMP (2)9 września br. kadeci klas policyjnych i wojskowych mieli okazję uczestniczyć w Drzwiach Otwartych, które zorganizowała Komenda Miejska Policji w Poznaniu. W trakcie tego wydarzenia mieli możliwość bliższego zapoznania się z pracą na Stanowiskach Kierowania oraz w centrum dowodzenia Sztabu Policji, zajmujących się m.in. zabezpieczaniem meczów i dużych zgromadzeń na terenie miasta. Podczas tego dnia odbyły się także pokazy zatrzymywania niebezpiecznych przestępców, przedstawiane przez Grupę Realizacyjną Policji oraz Grupę Interwencyjną Służby Więziennej. Ponadto, odbył się pokaz tresury psów, prezentowany przez policjantów z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych, oraz pokaz działania armatki wodnej, co było szczególnie przydatne w gorący dzień. Dodatkowo, na miejscu kadeci mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem innych służb współpracujących na co dzień z Policją, takich jak Wojsko Polskie, Żandarmeria Wojskowa, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Straż Miejska, Inspekcja Transportu Drogowego, Służba Celno-Skarbowa oraz wielu innych partnerów, którzy wzięli udział w tym festynie. Na placu dostępne były również stoiska techniki kryminalistyki, wystawa broni oraz wiele innych atrakcji i konkursów. Młodzież z naszej szkoły była bardzo zadowolona z możliwości udziału w tym pikniku i aktywnego spędzenia czasu w towarzystwie przedstawicieli służb, do których w przyszłości chcą dołączyć.