Porozumienia sierpniowe (2)Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Wolności i Solidarności była uroczystość na placu Adama Mickiewicza, pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca, podczas której przypomniano wydarzenia z sierpnia 1981 roku. To właśnie 43 lata temu powstał niezależny samorządny związek zawodowy, który zmienił losy wielu pojedynczych jednostek i całego narodu.
Głos zabrał przewodniczący Wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange.

Wyraził on nadzieję, że wszystkie ważne rocznice w naszej historii, Polacy będą świętować wspólnie, ponad podziałami politycznymi, ” bez negacji drugiego człowieka, bez gniewu”.
W uroczystości pod Poznańskimi Krzyżami, oprócz uczestników wydarzeń sierpniowych, kombatantów oraz reprezentantów władzy wojewódzkiej i samorządowej, wzięli udział przedstawiciele NSZZ “Solidarność” z różnych zakładów pracy, parlamentarzyści, poznańscy i wielkopolscy radni, a także przedstawiciele wojska i służb mundurowych.
Nasi kadeci dostąpili zaszczytu towarzyszenia Wielkopolskiemu Kuratorowi Oświaty Robertowi Gawłowi przy składaniu kwiatów pod pomnikiem.

Porozumienia sierpniowe (2)Porozumienia sierpniowe (1)