28VI1956Uczniowie  naszej szkoły brali udział w uroczystościach  upamiętniających Poznański Czerwiec 1956.
Kulminacyjnym punktem obchodów była uroczystość na placu Adama Mickiewicza, pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca, podczas której przypomniano wydarzenia z 1956 r.
Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, podkreślił, że Czerwiec 1956 był pierwszym zrywem niepodległościowym przeciwko stalinowskiemu reżimowi. To właśnie poznaniacy i poznanianki rozpoczęli 67 lat temu drogę, która doprowadziła Polaków do wolności.

W uroczystości przed Poznańskimi Krzyżami, oprócz uczestników Powstania Poznańskiego, kombatantów oraz reprezentantów władzy wojewódzkiej i samorządowej wzięli udział przedstawiciele NSZZ “Solidarność”, parlamentarzyści, poznańscy i wielkopolscy radni, a także przedstawiciele wojska i służb mundurowych.
Nasi kadeci dostąpili zaszczytu towarzyszenia  Wicekurator  Oświaty Aleksandrze Kuź przy składaniu kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym Poznański Czerwiec.
28VI1956