ekofilozofia (7)Konferencja Ekofilozoficzna, której organizatorem jest Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu we współpracy z Wydziałem Biologii UAM, odbywa się cyklicznie, a tegoroczna jubileuszowa edycja była wyjątkowa również ze względu na powrót wydarzenia po przerwie wywołanej pandemią.

Ideą konferencji jest popularyzowanie wiedzy poprzez dialog dwóch kultur: Science & Art; w szczególności  łączenie treści społeczno – humanistycznych z treściami zawartymi w badaniach nauk biologicznych. Tegoroczne hasło przewodnie konferencji brzmiało: „Zostawcie nam czysty kawałek świata” i propagowało coraz popularniejszy ekologiczny trend Zero Waste, poruszając m.in. zagadnienia wszechobecności plastiku, konsumpcjonizmu, marnotrawstwa żywności, eko-zakupów  i eko-konsumpcji.

Konferencja miała charakter konkursowy. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach: najlepszy referat·
i najciekawsza praca upcyklingowa (praca, której istotą jest powtórne wykorzystanie rzeczy,
także odpadów w celu nadania im tzw. drugiego życia o charakterze użytkowym
i estetycznym). Dodatkową atrakcją były występy młodych artystów oraz pokaz mody  upcyklingowej.

Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Ziemecki z klasy 1O5 z referatem: Pewnego razu człowiek wybrał się na zakupy… – historia wędrówki jednorazowej reklamówki i Matylda Wantoch-Rekowska z klasy 1T1. Praca upcyklingowa Matyldy – Dzwonek wietrzny zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy!