„BohaterON w Twojej Szkole” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt, bazując na historiach Powstańców, ma edukować Polaków, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

 Nie mogło zabraknąć w tym projekcie uczniów naszej szkoły. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy nie można było wysyłać „Kartki dla Powstańca” przy pomocy Poczty Polskiej. Mógł to zrobić jedynie zakwalifikowany uczestnik projektu tej ogólnopolskiej akcji i to w sposób on-line, dodając wpisy na www.dumnizpowstańców.pl

Podczas realizacji projektu “BohaterOn w Twojej Szkole ” koordynator Violetta Lenarczyk wraz z Agatą Przybylak, Marzeną Olejniczak oraz Sebastianem Niedźwieckim zaangażowali praktycznie wszystkie klasy. Na podstawie pakietu edukacyjnego projektu przeprowadzone zostały lekcje tematyczne związane z Polskim Państwem Podziemnym, planem Burza oraz przebiegiem powstania warszawskiego. Filmy zaprezentowane przez organizatora projektu spotkały się z niezwykłym zainteresowaniem jego uczestników. Już od kilku lat włączamy się w tę akcję, ale chociaż po raz pierwszy zrobiliśmy to w sposób wirtualny, udało się nam zaprojektować graficznie niektóre życzenia i przesłać je on-line. Grupa uczennic nagrała krótki filmik, na którym zaśpiewała przy własnym akompaniamencie piosenkę dla Powstańców.

Z pełną odpowiedzialnością powiedzieć możemy, że akcja „BohaterOn” na stałe wpisała się w harmonogram działań naszej szkoły. Tegoroczna edycja tego wydarzenia różniła się jednak od poprzednich. Działanie to pozwoliło na wzrost kreatywności jej uczestników i na budowanie nowych relacji nawiązywanych w ramach integracji szkolnej. Inicjatywa ta pozwala na kształtowanie w młodych ludziach takich postaw jak patriotyzm i umiłowanie wolności w ramach kompetencji społecznych i obywatelskich.

Gratulujemy wykonawcom zrealizowanego projektu, czyli uczniom naszej szkoły, którzy tak licznie i z wielkim entuzjazmem włączyli się w akcję oraz wykazali się pomysłowością i kreatywnością przy tworzeniu własnej wirtualnej pracy. Dziękujemy też koordynatorom projektu, którzy zadbali o kwalifikację i realizację całego przedsięwzięcia -paniom Violetcie Lenarczyk, Marzenie Olejniczak, Agacie Przybylak i panu Sebastianowi Niedźwieckiemu.