Fundusz Samorządów Uczniowskich to inicjatywa Urzędu Miasta, która wspiera każdego roku wybrane projekty przygotowane przez Samorządy Uczniowskie poznańskich placówek oświatowych. Dzięki środkom pozyskiwanym z tego grantowego konkursu w szkołach udało się skutecznie przeprowadzić wiele inicjatyw służących uczniom. Ważnym aspektem pozostaje to, że projekty te nie tylko kierowane są do młodych, ale również z nimi mają być realizowane.

Cieszy nas fakt, że od początku istnienia tego Funduszu młodzież naszej szkoły z sukcesem włącza się w realizację różnych projektów. W ciągu kolejnych edycji konkursu udało nam się wcielić w życie różne uczniowskie pomysły i pozyskać środki m.in. na zakup drewnianych donic, kwiatów czy doposażenie sprzętu nagłośnieniowego.

Kończąc kolejną edycję Funduszu chcemy Wam podziękować za to, że dzięki Waszym pomysłom i przede wszystkim ich sprawnej realizacji, w tym roku udało nam się przygotować i skutecznie zrealizować aż trzy projekty naszego Samorządu. Dzięki nim zyskaliśmy środki, które pozwoliły na doposażenie zewnętrznej strefy relaksu dla uczniów w piękne kwiaty i donice, które zdobiły budynki szkolne przez cały sezon wiosenno-letni, doposażyliśmy także sprzęt nagłośnieniowy w niezbędne elementy, które uległy zużyciu. Pozyskane środki pozwoliły również na adaptację miejsca do spotkań samorządowo-wolontaryjnych.

Chcemy w tym miejscu bardzo podziękować tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu projektów i wzięli udział w ich realizacji. Dziękujemy Wam za kreatywność i chęć pracy na rzecz całej społeczności szkolnej.

Słowa podziękowania kierujemy także do opiekunów Samorządu Uczniowskiego – Księdza Krystiana i Pani Anny Dostatniej, za pomoc w przygotowaniu projektów i nadzorowanie ich realizacji.