code weekW tygodniu od 17 do 22 października, nauczyciele informatyki oraz przedmiotów zawodowych zorganizowali zajęcia rozwijające kompetencje informatyczne i naukowo – techniczne w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca, w ciekawy i interesujący sposób, programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z podstawami kodowania w języku Python, tworzeniem stron internetowych z wykorzystaniem HTML, zapisywaniem liczb w systemie dwójkowym/binarny, ósemkowym/oktalnym, szesnastkowy/heksadecymalnym i w systemach pozycyjnych, tworzyli kody dwójkowo-dziesiętne, kody Aikena, Graya i kody ASCII, drużynowo zmagali się w łamaniu szyfrów, grając w grę Decrypto oraz wzięli udział w dyskusji na temat przyszłości rynku pracy i przydatności na nim umiejętności programowania.
W zajęciach udział wzięli uczniowie klas: 1Z2, 1Z3, 1Z4, 2O3, 3O1, 3O2, 3T1, 3T2, 3T3, 4GT4.