Życie nie jest łatwe i nie zawsze bywa przyjemne, ale dzięki pracy nad sobą i wsparciu innych można wyjść z największych opałów, trudności i beznadziejnych sytuacji.
O tym mogli się przekonać uczniowie ponad 20 klas podczas spotkań na Świerkowej w projekcie pod hasłem “Profilaktyka z RAPEM”.
Piotr Plichta POISON – warszawski raper opowiadał o swoim życiu, w którym doświadczył wielu trudnych, niebezpiecznych sytuacji, nie obce mu też uzależnienia. Życiowa opowieść przeplatała się wzruszającymi utworami autorstwa POISON. Były też ciekawe, nietypowe konkursy np. rozdzielenia orła i reszki 🙂 oraz nagrody. Spotkanie dopełniły socjoterapeutka i była funkcjonariuszka policji, które zawodowo zajmują się profilaktyką. Opowiadały o swoim życiu z uzależnieniami, które przezwyciężyły i tłumaczyły mechanizmy ich  powstawania.
To była naprawdę lekcja życia!