Działań projektowych podejmowanych przez szkołę jest wiele. Ich wspólnym celem jest rozwój pasji, zdolności i zainteresowań. Zdobywane miejsca pozwalają wierzyć, że obrana przez nas droga jest w właściwa.

Są jednak oddziaływania, których przesłaniem jest dobro serca podejmowane z myślą o drugim człowieku.

Do takich właśnie inicjatyw należy realizacja projektu w ramach Kampanii „Drugie życie”. Jej nadrzędnym celem jest zawsze troska o społeczny wzrost wiedzy na temat Transplantacji i „Oświadczenia woli”, jako dokumentu ratującego zdrowie i życie innych.Każdego roku w ramach realizacji projektu uczniowie szkół ponadpodstawowych podejmują starania, które realizować mają założenia Kampanii.

Jest ona niecodzienna w swojej idei, każde bowiem, nawet najmniejsze działanie przyczynia się do popularyzacji tego ważnie społecznego tematu.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasza szkoła bierze w niej udział od lat. W kolejnych edycjach projektu jako społeczność ZSM podjęliśmy szereg działań pozwalających nam zrealizować postawione nam zadania projektowe.

Były one na tyle znaczące, że docenione zostały przez kapitułę konkursu. W tegorocznej edycji projektu, podobnie zresztą jak i w poprzedniej, to nasza szkoła zwyciężyła zdobywając nagrodę główną i tytuł Laureata. To podwójne zwycięstwo z rzędu pozwala nam wierzyć, że to właśnie nasze działania przyczyniły się do ratowania zdrowia i życia innych.

Cieszy nas bardzo zwycięstwo właśnie w tym projekcie, który jest w całości „pisany sercem”. Najbardziej jednak raduje nas fakt tak wielkiego zaangażowania naszych uczniów w każde działanie projektu, za które w tym miejscu bardzo dziękujemy.

Dziękujemy Wam za serce ofiarowane innym, za chęć służby i pracy dla drugiego człowieka. Dziękujemy także nauczycielom, którzy pomogli w realizacji projektu Paniom Annie Dostatniej, Marcie Góreckiej-Garczyńskiej, Natalii Wasielewskiej i Aldonie Kaliszuk oraz Księdzu Krystianowi za inspiracje i koordynowanie działań Kampanii na terenie szkoły.