W środę 8 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”, zorganizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

Uczennica klasy 2O3 Oliwia Zyśk zajęła II miejsce i znalazła się w gronie dwunastu laureatów spośród uczniów szkół średnich. Serdecznie gratulujemy Oliwii oraz p. Violetcie Lenarczyk, która przygotowywała uczennicę do konkursu.Uroczystość odbyła się w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w budynku Odwachu na Starym Rynku w Poznaniu.

Pozostali uczestnicy konkursu z naszej szkoły otrzymali tytuły finalistów, a byli to: Mateusz Zaborski (kl. 3GT4), Wojciech Kręgielski (kl. 3GT4), Adam Karnabal (kl. 1T4) oraz Kacper Kaleta (kl. 2O3).

Nad przygotowaniem  finalistów do konkursu czuwały panie Marzena Olejniczak oraz Violetta Lenarczyk. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Agata Przybylak

Mocno wierzymy, że przyszłoroczna, XV już edycja konkursu, będzie obfitowała w podobne sukcesy naszej młodzieży.