SzwecjaZ radością informujemy, że nasi uczniowie: Agata Łonowska z kl. 2O1 oraz Mateusz Monikowski z kl. 3PT2 otrzymali tytuł finalistów VI edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą”.

Agata przygotowała portrety władców i władczyń z dynastii Wazów, a Mateusz prezentację multimedialną na temat Srebrnego Wieku, czyli okresu od objęcia tronu polskiego przez Wazów w 1587 roku do śmierci Jana III Sobieskiego w 1696 roku.

Prace powstały przy merytorycznym wsparciu i opiece p. Agaty Przybylak

Konkurs dedykowany był uczniom klas szkoły średniej z Polski, Litwy i Szwecji. Organizatorami była Fundacja na rzecz edukacji i kultury im. Anny Wazówny, Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Dobrzyńskie Towarzystwo Naukowe, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu- Dobrzyniu.

Honorowy patronat nad Konkursem sprawowała Ambasada Królestwa Szwecji w Warszawie.