Pierwszy czerwca to dzień, w którym organizowany jest szereg wydarzeń dla dzieci, z okazji ich święta. Podkreślamy przez nie rolę i znaczenie dziecka, ukazując jego wrażliwość i delikatność. Chcemy w tym dniu docenić tych, którzy na co dzień sprawiają, że świat jest lepszy, bardziej wesoły i powodują pojawianie się uśmiechu na twarzach dorosłych.

Tradycją naszej szkoły jest organizacja w Dniu Dziecka okolicznościowego eventu dla naszych uczniów, który jest również formą szczególnych podziękowań dla nich za ich całoroczne zaangażowanie w działania o charakterze samorządowo-wolontaryjnym. Sytuacja pandemiczna ostatnich lat przeszkodziła nam jednak w jego organizacji. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w tym roku mogliśmy powrócić do tej dobrej i pięknej tradycji.      1 czerwca zorganizowaliśmy na szkolnym placu okolicznościowy event, podczas którego nasi uczniowie mogli wziąć udział w szeregu zabaw. Miały one umilić im przeżywanie tego właśnie dnia. W rytm muzyki chętnie i z radością włączyli się oni do zabawy. Każdy w tym czasie poczęstować mógł się także słodkim upominkiem.

Korzystając z okazji chcemy Wam raz jeszcze złożyć okolicznościowe życzenia, abyście nigdy nie zatracili w sobie charakterystycznego dla dziecka piękna i wrażliwości, abyście potrafili patrzeć na świat prostolinijnie i z wrażliwością.

Dziękujemy Wam za ogrom tegorocznych działań samorządowo-wolontaryjnych, które udowodniły po raz kolejny, że jesteście ludźmi o wrażliwych sercach, a los innych nigdy nie pozostaje Wam obojętny. Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie obchodów Dnia Dziecka na terenie szkoły oraz Księdzu Krystianowi za jego organizację.