Mamy ogromną przyjemność ogłosić kolejny ekologiczny sukces. Czworo uczniów ZSM zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu „ Młodzi naukowcy i technicy ratują świat” zorganizowanego przez Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

  • III miejsce zajęły Laura Królikowska i Julia Zimna z klasy 1O3 za pracę „Bycie eko jest spoko, czyli ekologia i te sprawy”
  • wyróżnienie otrzymali Rafał Konieczny i Oliwia Zyśk z klasy 2O3 za pracę „Produkowanie i rozdzielanie żywności”

Uczniowie przygotowali scenariusze zajęć dla rówieśników oraz prezentacje multimedialne. W swoich pracach udzielali odpowiedzi na pytanie ”W jaki sposób można powstrzymać nadciągającą katastrofę ekologiczną, związaną z ocieplaniem się klimatu i innymi kryzysami dotykającymi świat?” Zaproponowali praktyczne rozwiązania tych problemów. Przedstawili też przewidywane efekty wdrożenia opisanych rozwiązań, trudności i spodziewane korzyści.

Wszyscy otrzymali wartościowe nagrody, na które złożył się sprzęt elektroniki użytkowej –Dron DJI Ryze Tello, smartbandy Xiaomi Mi Band, klawiatura i głośnik.

Laurze, Julii, Oliwii i Rafałowi serdecznie gratulujemy i  bardzo dziękujemy za olbrzymi wkład pracy, chęć zgłębiania i poszerzania wiedzy ekologicznej, a co za tym idzie kształtowanie właściwych postaw proekologicznych.

Opiekunkami uczniów były nauczycielki geografii – Laurę i Julię przygotowała p. J. Gębska, a Oliwię i Rafała p. M. Kamińska.