Rozwój pasji, zainteresowań i talentów dotyczyć może różnorodnych dziedzin życia, prowadzi jednak zawsze do osobistej samorealizacji i daje poczucie spełnienia. Może mieć on jednak miejsce tylko dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy, która pozwala na osiąganie osobistych i zawodowych sukcesów.

Tym bardziej miło nam, że powołana we wrześniu tego roku szkolnego sekcja fotograficzna, działająca przy naszym Samorządzie Uczniowskim, pozwala naszym uczniom na rozwijanie własnych talentów i pasji.Dzięki niej w kolejnych ogólnopolskich konkursach fotograficznych prace naszych podopiecznych zakwalifikowane zostały do licznych pokonkursowych wystaw tematycznych.

Pragniemy dziś zaprezentować uczniów ZSM, którym udało się osiągnąć to, aby inni mogli oglądać świat za pomocą ich artystycznej wizji utrwalonej na fotografii.

Do ogólnopolskich wystaw pokonkursowych zakwalifikowały się prace:

  • Zuzanny Sarnowskiej z kl. 2O2 w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Dotyk”,
  • Amelii Gruszczyńskiej z kl. 3GO3 w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o Tematyce Ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna”,
  • Antoniny Sobkowiak z kl. 1O2 w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o Tematyce Ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna”,
  • Kacpra Gramzy z kl. 2O2 w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o Tematyce Ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna”,
  • Aleksandry Araszkiewicz z kl. 2O2 w Ogólnopolskim Biennale Plastyczno-Fotograficznym Dzieci i Młodzieży „Przyroda”,
  • Marcina Jóźwiaka z kl. 2O2 w Ogólnopolskim Biennale Plastyczno-Fotograficznym Dzieci i Młodzieży „Przyroda”,
  • Wiktorii Kaczorowskiej z kl. 3GO3 w Ogólnopolskim Biennale Plastyczno-Fotograficznym Dzieci i Młodzieży „Przyroda”,
  • Natalii Łakomy z kl. 2O3 w Ogólnopolskim Biennale Plastyczno-Fotograficznym Dzieci i Młodzieży „Przyroda”,
  • Mateusza Zaborskiego z kl. 3GT4 w Ogólnopolskim Biennale Plastyczno-Fotograficznym Dzieci i Młodzieży „Przyroda”.

Wszystkim naszym podopiecznym, którym udało się przekazać innym artystyczną wizję własnego spojrzenia na świat, serdecznie gratulujemy, zachęcając ich do dalszego artystycznego rozwoju. Zachęcamy tą drogą także innych do prezentacji własnych zainteresowań i pasji.

Dziękujemy także opiekunowi uczniów Księdzu Krystianowi za opiekę i inspirację do udziału w tak licznych konkursowych zmaganiach.