„Tak dla Transplantacji” to hasło, które w tym roku towarzyszy naszym uczniom podczas kolejnej edycji działań związanych z realizacją Kampanii „Drugie życie”, dlatego postanowiliśmy uwiecznić je w formie fotografii, zaprezentowanej przez naszych uczniów. Tym razem jednak nie przybrała ona formy tradycyjnego logo, jak miało to miejsce w poprzednich edycjach Kampanii.

Prezentacja tytułowego hasła wykonana została w bardzo symboliczny sposób.

Po pierwsze, litery napisu przygotowali uczniowie klasy pierwszej, którzy znajdują się dopiero na początku edukacyjnej ścieżki i zaczynają zapoznawanie się z tym ważnym społecznie tematem, stają się tym samym jego ambasadorami w murach ZSM.

Po wtóre, oddzielne kartki, stanowiące hasło, trzymane przez uczniów, symbolizować mają, że każda para rąk jest ważna i cenna w dziele społecznego popularyzowania tematu.

Po trzecie, kartki i wzrok uczniów wzniesione są w górę i zdają się mówić, że dzieło transplantacji, dające nowe życie, jest jak spojrzenie w niebo, przekraczające wszelkie granice. To właśnie przeszczep narządów jest pokonywaniem bariery śmierci, przysłowiowym „ulatywaniem poza ludzkie możliwości”.

Po czwarte, zdjęcie zrobione zostało z lotu ptaka, uświadamiając przez to odbiorcom, że transplantacja jest jak skrzydła, które pozwalają wznieść się pacjentom do nowego lepszego życia.

Dziękujemy w tym miejscu osobom, które przygotowały tę szczególną prezentację tematu transplantacji. Dziękujemy również wszystkim, którzy udostępnili ją w swoich mediach społecznościowych, dając odbiorcom impuls do zapoznania się z tym ważnie społecznie tematem. Dzięki Wam udało nam się dotrzeć do 80 490 osób. Dziękujemy też Księdzu Krystianowi i Pani Natalii Wasielewskiej za koordynację działań związanych Kampanią, a Księdzu za organizację tej właśnie akcji.

z lotu ptaka