W środę, 13 kwietnia pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru oddano hołd Polakom pomordowanym w Katyniu oraz wywiezionym na wschód podczas masowej zsyłki na Sybir.  Miasto Poznań reprezentował prezydent Jacek Jaśkowiak i przewodniczący rady miasta Grzegorz Ganowicz. W tej zaszczytnej uroczystości udział brali również kadeci naszego Zespołu Szkół.

Pomnik Ofiar Katynia i Sybiru upamiętnia blisko 22 tys. polskich obywateli zamordowanych wiosną 1940 roku przez NKWD oraz setki tysięcy Polaków zesłanych na Sybir i stepy Kazachstanu.

Ponad 80 lat temu Sowieci starali się ukryć prawdę o Zbrodni Katyńskiej. Dzisiaj podobne metody stosuje reżim Putina w Buczy i innych miejscach w Ukrainie – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Uroczystości pod pomnikiem poprzedziła msza święta w kościele oo. Dominikanów.

Symboliczny udział pocztu sztandarowego ZSM w tej patriotycznej uroczystości był wyrazem pamięci i szacunku całej społeczności naszej szkoły.

Opiekun młodzieży – Patryk Andrzejewski


Katyń