Z ogromną radością przekazujemy informację o zakwalifikowaniu się ucznia klasy 1O2 Krzysztofa Styczyńskiego do Finału III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Twoja Dzielnica – Twoja Mównica” organizowanego przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia. Konkurs odbył się w ramach Miesiąca Języka Ojczystego, a udział w nim polegał na stworzeniu oryginalnej pracy literackiej, w której zaprezentowana została wybrana odmiana środowiskowa języka polskiego (np. język lekarzy, kolejarzy, muzyków, mechaników itd.). Gatunek pracy mógł mieć charakter dowolny – opowiadanie, wiersz, piosenka, scenariusz itd. Krzysztof wybrał monolog, w którym wykorzystał specyficzny język, jakim posługują się pracownicy wielkich korporacji. Jego praca została doceniona przez Jury i już 27 kwietnia o godz. 10:00 w małej auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się uroczysty Finał konkursu, podczas którego dowiemy się, które miejsce zajęła. Trzymamy mocno kciuki za najwyższe noty!

Opiekunem ucznia była prof. Agnieszka Polińska

strona konkursu

http://mjo.uj.edu.pl/