Pasje i zainteresowania są często tym, co nadaje sens naszemu życiu. Pozwalają nam na odkrywanie przestrzeni, w których czujemy się dobrze. Dzięki nim wyrażamy siebie i mamy możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym, dla którego mogą stać się inspiracją.

W tym właśnie duchu w bieżącym roku szkolnym w ramach prac Samorządu Uczniowskiego powołana została sekcja fotograficzna. Ma ona inspirować naszych uczniów do twórczego, artystycznego postrzegania świata i opisywania go za pomocą fotografii.

Tym bardziej miło nam tą drogą poinformować, że w ramach Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pod nazwą „Moja Mała Ojczyzna – miejsca znane i nieznane” praca Mateusza Chwirota, ucznia kl. 3PO2, zdobyła III miejsce, a fotografia Marty Brzezińskiej, uczennicy kl. 3PO1, zdobyła wyróżnienie. Sukces naszych uczniów w tym wielkopolskim konkursie świadczy o tym, że ich sposób postrzegania świata przemawia także do innych.

Mateuszowi i Marcie bardzo gratulujemy sukcesu. Zachęcamy tą drogą także innych do podejmowania wyzwań w różnych zmaganiach konkursowych.

Opiekunem uczniów był ks. Krystian.