Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu przygotowało niezwykłą lekcję historii dla uczniów szkół średnich, a także dla wszystkich zainteresowanych tematem. Z okazji 40. rocznicy  wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przygotowało grę Wirtualny Escape Room na platformie Genially. Często korzystamy z propozycji edukacyjnych IPN, więc nie mogło zabraknąć naszej szkoły i w tym przedsięwzięciu!

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymaliśmy dostęp do gry i nasi uczniowie mogli poczuć klimat 13 grudnia 1981 roku. Będąc wirtualnymi uczestnikami najważniejszych wydarzeń politycznych, poznawali realia życia w Polsce w czasach komunizmu i pochylali się nad zagadnieniami dotyczącymi okresu PRL-u.

Wymagało to od nich określonych umiejętności i kompetencji, czytania poleceń ze zrozumieniem, podejmowania trudnych decyzji, poszukiwania odpowiedzi na zadane pytania, czasem konsultacji z nauczycielem, rodzicem czy z dziadkami.

Dziękujemy uczniom, którzy bardzo  aktywnie włączyli się w przedsięwzięcie, często angażując w rozwiązanie zadań swoich bliskich.  Koordynacją przedsięwzięcia i udostępnieniem Wirtualnego Escape Roomu wśród  społeczności szkolnej zajęły się  Panie Profesor Violetta Lenarczyk i Agata Przybylak.

esc_room