Tradycyjne kartki świąteczne wypisywane są z myślą o osobach nam bliskich i znajomych. Są one dowodem na to, że o tych ludziach myślimy w czasie tak ważnym, jakim jest okres Bożego Narodzenia. W dobie  powszechnego dostępu do mediów społecznościowych tradycyjne kartki często zastępowane są życzeniami przekazywanymi za ich pomocą. Nic jednak nie może równać się z tradycyjną kartką świąteczną, która służy nie tylko składaniu życzeń, ale przede wszystkim staje się pięknym dowodem pamięci o drugim człowieku. Dlatego też z wielkim zadowoleniem przyjęliśmy inicjatywę zaproponowaną nam przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu #KartkaŚwiątecznaDla, której celem było przygotowanie okolicznościowych kartek, wypisanie ich i przekazanie osobom, z którymi spotykamy się w ramach naszej działalności wolontaryjnej. Możemy śmiało powiedzieć, że zakres tej akcji w szkole przerósł nasze oczekiwania. Ilość wykonanych przez uczniów kartek jest naprawdę imponująca. Cieszy nas fakt, że udało się je nam wspólnie wypisać podczas samorządowego, mikołajkowego eventu. Nie mieliśmy też problemu z wyborem osób, dla których przeznaczone zostaną wykonane przez nas kartki. Będą nimi ubodzy i samotni Miasta, którzy otrzymają je w dniu Wigilii w poznańskich jadłodajniach. Nie zapomnieliśmy również o księżach emerytach i seniorach z Domu Opieki, z którymi współpracujemy do lat.

Ta ważna dla nas inicjatywa pozwoliła nam nie zapomnieć o tych, którzy z różnych powodów w dniu Wigilii zostaną sami. Chcemy, aby dzięki naszej akcji poczuli obok siebie obecność drugiego człowieka.

Pragniemy w tym miejscu podziękować Wam za włączenie się w tę piękną, szlachetną inicjatywę. Dziękujemy za pamięć i serce otwarte na seniorów, ubogich i samotnych. Dzięki takim drobnym gestom świat staje się lepszy.

Dziękujemy też ks. Krystianowi, Paniom Annie Dostatniej i Lidii Torzewskiej-Kulas za koordynację akcji w szkole i troskę o to, aby w okresie Świąt, choć symbolicznie, nikt nie był sam.