Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku obchodzone było 9 lutego. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki.

W naszej szkole zarówno nauczyciele, jaki i uczniowie aktywnie włączyli się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. We wszystkich klasach problemy związane z bezpieczeństwem w sieci, sposobami radzenia sobie z cyberbullingiem, hejtem oraz fonohilizmem  przedstawione zostały uczniom przez wychowawców w sposób atrakcyjny i przystępny. Młodzież poznała zasady bezpiecznego korzystania z technologii informacyjnych, co jest niezwykle ważne zwłaszcza teraz – podczas nauczania zdalnego. Nauczyciele także mieli okazję rozwijać swoje kompetencje poprzez udział  w webinariach przygotowanych w ramach obchodów DBI oraz uczestnicząc w Ogólnopolskiej Konferencji DBI, która w tym roku, ze względu na pandemię, obyła się również zdalnie. Nasza szkoła zgłosiła swoją inicjatywę w ramach realizacji programu profilaktyki bezpieczeństwa w sieci. Polega ona na przygotowaniu kalendarzy bezpiecznego korzystania z Internetu.  Już wkrótce będziemy mogli pochwalić się efektami naszej pracy.