Uczniowie  naszej szkoły zarówno maturzyści liceum i technikum, troszkę młodsi ich koledzy, jak również uczniowie wszystkich klas Szkoły Branżowej uczestniczyli w dniach 22.02.2021- 15.02.2021 r. w godzinnych webinariach online na platformie ClickMeeting dotyczących ich przyszłości, wyboru ścieżki kariery zawodowej, wyboru kierunku studiów, możliwości wyboru szkół policealnych, możliwości edukacyjnych poza studiami, propozycji z wachlarza kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Otrzymali również pełną wiedzę dotyczącą barometru zawodów, zapotrzebowania na pracowników w interesujących ich zawodach oraz płacy jaką mogą otrzymać po podjęciu pracy.

Te internetowe seminaria dla każdej klasy oddzielnie przeprowadziła Pani Patrycja Wągrodzka z  zespołu doradców zawodowych ds. uczniów szkół ponadpodstawowych Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu, za co bardzo dziękujemy.

AGENDA SPOTKAŃ OBEJMOWAŁA:

  1. Informatory i wyszukiwarka kierunków studiów
  2. Zasady rekrutacji na studia
  3. Wyniki maturalne uczniów naszej szkoły
  4. Wzory rekrutacyjne
  5. Najpopularniejsze kierunki
  6. Ranking uczelni
  7. Zapotrzebowanie na pracowników i zarobki
  8. Inne możliwości edukacyjne
  9. Pomoc jaka można uzyskać w CDZdM w Poznaniu

Spotkania te umożliwiały obustronną komunikację między prowadzącą spotkanie                           a uczestnikami, z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi, dzięki czemu spotkania były efektywne, a uczniowie otrzymywali odpowiedzi na nurtujące ich  pytania.

HARMONOGRAM WEBINARIÓW BYŁ NASTEPUJĄCY:

klasa 4T1–  dnia 22.01.

klasa 4T2–  dnia 27.01.

klasa 4T3–  dnia 26.01.

klasy 3LO3 I 3LO4– dnia 28.01.

klasa 4T4– dnia 01.02.

klasa 3LO2– dnia 08.02

klasa 3T2– dnia 9.02.

klasa 3Z – dnia 13.02.

klasa 2 GZ– dnia 13.02.

klasa 1PZ– dnia 13.02

klasa 2 GT2– dnia 15.02.

klasa 2PZ – dnia 15.02.

Ponadto uczniowie naszej szkoły mogą również skorzystać z indywidualnych konsultacji, spotkań doradczych online z doradcami CDZdM w Poznaniu. Wystarczy napisać w tej sprawie maila, w którym należy się przedstawić oraz podać nazwę szkoły. Z pewnością dla uczniów niezdecydowanych będzie to bardzo przydatna rozmowa. Zapraszamy do rozważenia tej możliwości.

Przygotowaniem i organizacją cyklu webinariów zajęła się Pani profesor Beata Marciniak oraz Pani vice- dyrektor Paulina Michalak- Piotrowska.

Zapraszamy na stronę Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu.
www.cdzdm.pl/