W dniu 24 czerwca w godz. 10.30- 12.00 uczniowie naszej szkoły  wraz z Panią prof. Beatą Marciniak uczestniczyli w webinarium z doradztwa zawodowego, zorganizowanego przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Webinarium dotyczyło przygotowania do aktywności zawodowej i obejmowało trzy moduły tematyczne:

 1. Idę do pracy … skierowany na przygotowanie dokumentów aplikacyjnych oraz na przygotowanie się do interview .
 2. Otwieram własny biznes … obejmujący inspiracje i możliwości biznesowe oraz punkty wsparcia.
 3. Chcę się dalej uczyć ….jakie mam możliwości.

Webinarium to nowa forma i propozycja dla naszych uczniów przygotowująca ich do udziału w tego rodzaju przekazywaniu praktycznej wiedzy. Jest to rodzaj internetowego seminarium prowadzonego i realizowanego za pomocą technologii webcast, która umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami, z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi. W założeniu ma przypominać tradycyjne spotkanie i umożliwić kontakt mimo dużych odległości. Webinaria wykorzystywane są głównie jako narzędzia szkoleniowe, ale po raz pierwszy uczniom naszej szkoły została zaproponowana ta forma szkolenia. Uczniowie spisali się świetnie i właśnie dlatego otrzymaliśmy podziękowanie za tak aktywny udział w tym webinarium, jak również zaproszenie na kolejne wydarzenie edukacyjne tj. NOC ZAWODOWCÓW 2020, które odbędzie się 2 października 2020! Z pewnością weźmiemy w nim udział, ponieważ przedsięwzięcie to daje możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjnej i zawodowej naszym uczniom.

Dziękujemy Pani Renacie Zakęs z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu za współpracę i koordynację tych zawodowych przedsięwzięć w dynamicznie zmieniającej się sytuacji gospodarczejDziękujemy serdecznie Panu Mariuszowi S. Kubiakowi – Dyrektorowi Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu za owocną współpracę w tych zawodowych przedsięwzięciach.

https://noczawodowcow.pl/

https://celujwzawody.pl/

Program webinarium

24 czerwiec 2020 r. w godzinach 10.30-12.00

„Koniec szkoły …. i co dalej?”

Cele na cel, czyli kilka podpowiedzi jak ustalić swój cel w życiu.

Opcja I. Idę do pracy.

 1. Jak napisać CV, kiedy nie mam doświadczenia?
 2. Gdzie i jak szukać pracy?
 3. Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Opcja II. Otwieram własny biznes.

 1. Plusy i minusy własnego biznesu
 2. Lista sprawdzająca do otwarcia biznesu
 3. Punkty wsparcia

Opcja III. Chcę się dalej uczyć.

 1. Jakie mam możliwości?
 2. Jak pogodzić pracę i naukę?

Czy są inne opcje? Inspirujące przykłady na zakończenie

podziekowanie