Gala Rodzin to wydarzenie organizowane każdego roku przez Urząd Miasta Poznania, podczas którego docenione zostają osoby prywatne i instytucje, wspierające dobroczynną działalnością osoby żyjące w tak zwanych Dużych Rodzinach. Inicjatyw podejmowanych przez osoby prywatne i instytucje zewnętrzne w tym zakresie jest bardzo dużo, dlatego cieszy fakt docenienia tych, którzy w najbardziej aktywny sposób włączają się w te działania. Podobnie było i w tym roku. W dniu 22 listopada w Kinie Apollo zorganizowana została uroczysta Gala, podczas której nagrodzono najbardziej aktywnych w tej dziedzinie.

Cieszy nas fakt, że organizatorzy wydarzenia zwrócili się z prośbą o wolontaryjną pomoc właśnie do naszej szkoły. Nasi uczniowie zadbali o bezpieczeństwo uczestników Gali i bezproblemowy przebieg tej imprezy. Chcemy w tym miejscu podziękować  naszym uczniom, którzy wraz z ks. Krystianem zaangażowali się w tę wolontaryjną pomoc. Dziękujemy za godną postawę ukazującą naszą szkołę jako miejsce, gdzie wartości związane z dobrym funkcjonowaniem rodziny pielęgnowane są każdego dnia.