Dzień 11 listopada kojarzony jest w naszej ojczyźnie z Świętem Odzyskania Niepodległości przez nasz naród. W tym czasie wspominamy tych, którzy walczyli o wolną, niepodległą ojczyznę. Każdego roku przywołujemy ich w naszej pamięci.

 W dniu tym wspominamy również postać Świętego Marcina, żołnierza, który pozostał wrażliwy na potrzeby innych ludzi. W naszym mieście wspomnienie to jest szczególnie ważne, bowiem imieniem świętego nazwana jest jedna z ważniejszych ulic Poznania. Tradycyjnie 11 listopada organizowane są „imieniny” tej właśnie ulicy. Z inicjatywy Centrum Kultury Zamek przewidziano szereg imprez podnoszących rangę tego wydarzenia. Najważniejszą z nich jest barwny korowód przechodzący ulicą Święty Marcin wśród ogromnej rzeszy zebranych widzów. Podobnie było i w tym roku. Orszak Świętego Marcina przeszedł tradycyjną trasą od Kościoła noszącego jego imię do Centrum Kultury Zamek, przy którym nastąpiło symboliczne przekazanie kluczy do Miasta przez Prezydenta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka Patronowi tego właśnie dnia – Świętemu Marcinowi.

 Ogromnie cieszy nas fakt uczestnictwa w tym wydarzeniu uczniów ZSM. Idąc w świątecznym korowodzie i niosąc symboliczny płaszcz Świętego Marcina przedstawiciele klas mundurowych pokazali swoje przywiązanie do wartości takich jak poszanowanie tradycji, patriotyzm i umiłowanie munduru. Po raz kolejny przedstawiciele naszej szkoły godnie reprezentowali ją na ulicach Poznania.

 Wszystkim uczniom biorącym udział w tym wydarzeniu dziękujemy za poświęcony czas oraz pokazanie innym ludziom radosnego, odpowiedzialnego patriotyzmu.

Poniżej prezentujemy linki do wydarzenia:

Głos Wielkopolski

Nasze Miasto

Korowód Świętego Marcina – zdjęcia

Wyborcza.pl

WTK

Interia

Codzienny Poznań

Epoznań

Epoznań