Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy zainicjowało akcję edukacyjną Tydzień Konstytucyjny „Moja Konstytucja”. Jej celem jest zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. W ramach tego projektu edukacyjnego prawnicy przeprowadzają lekcje na temat znaczenia najważniejszego aktu prawnego, jakim jest Konstytucja.

W 2019 roku odbywa się już siódma edycja akcji. Tym razem większą uwagę skupiliśmy na zagadnieniu wolności słowa oraz pojęciu tzw. mowy nienawiści i zagrożeniach z nią związanych. Zależy nam, by wyposażyć uczniów w narzędzia umożliwiające im rozpoznanie tego zjawiska i skuteczną obronę przed nim.

 W naszej szkole zajęcia przeprowadzili adwokaci Marek Siudowski, Przemysław Szmidt, Paulina Dolata-Nowak oraz radcy prawni Kamila Piernik-Wierzbowska i Maciej Woźniak.

 Prawnicy w przystępny i interesujący sposób wykazali, że przepisy konstytucyjne mają bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego człowieka. Uczniowie mieli okazję przeczytać kazusy prawne oparte na autentycznych wyrokach. Wzięli też udział w debacie wymagającej refleksji i wspólnego poszukiwania argumentów.

Bardzo dziękujemy wszystkim prowadzącym za poświęcony czas oraz zorganizowanie ciekawych warsztatów w ramach promocji świadomego obywatelstwa i kształtowania kompetencji społecznych i obywatelskich.