17 września odbyły się wojewódzkie uroczystości związane z 80. rocznicą napaści Związku Sowieckiego na Polskę połączone z Dniem Sybiraka. Główne obchody odbyły się pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru. W asyście wojskowej i policyjnej wzięli w nich udział przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich i miejskich, a także grup zawodowych i kombatanckich. Nie zabrakło również świadków historycznych wydarzeń.

W uroczystościach wzięli udział także uczniowie ZSM. Kadeci z klas 2O4 i 2O2 reprezentowali poczet sztandarowy ZSM im KEN oraz poczet AK. Wcześniej nasi uczniowie uczestniczyli w rozpoczynającej obchody mszy świętej w kościele ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła oraz  w Marszu Pamięci, który wyruszył spod Pomnika 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie kultywują pamięć o historycznych wydarzeniach i godnie reprezentują ZSM.