W dniach 12-14 września br. kadeci klas drugich (policyjnych i wojskowej) uczestniczyli w obozie survivalowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Zawsze Czujni – Semper Vigilant” w opuszczonej bazie rakietowej w Mieczewie k/Kórnika. Pierwszym wyzwaniem był marsz z pełnym wyposażeniem i bagażami ze stacji kolejowej PKP Gądki do bazy (ponad 12 km), a następnie samodzielne przygotowanie przez kadetów całego obozowiska – m.in. zbudowanie polowych pryszniców i toalet. Każdy dzień wypełniony był bardzo intensywnym szkoleniem, w którego skład oprócz obowiązkowej musztry, ćwiczeń fizycznych i toru przeszkód, wchodziły zajęcia tematyczne: survival, kamuflowanie, łucznictwo, strzelanie CQB – podstawy walki w budynkach, laser Tag oraz Archery Tag – symulacja walki z użyciem broni na podczerwień, przyjmowanie postaw strzeleckich i strzelanie z replik broni maszynowej (ASG). Również w nocy, kadeci uczestniczyli w alarmach bombowych, przeprowadzali ewakuację rannych, przeczesywali las w poszukiwaniu ukrytych przez instruktorów przedmiotów. Pomimo spartańskich warunków bytowych i wyczerpującego programu szkolenia, wszyscy uczniowie każdego wieczoru znajdowali jeszcze siły na integrację przy ognisku i zabawę przygotowując m.in. występy plutonów w ramach konkursu „Mam talent”. Wszyscy bez wyjątku ukończyli szkolenie, a niektórzy zapowiedzieli nawet swój udział w kolejnych wyjazdach tego typu.