W Finale Poznańskiej Ligi Debat naszej drużynie w składzie:  Jakub Przychodzki kl. 2O2, Wiktoria Tyklewicz kl. 3O1, Małgorzata Bela kl. 2O4, Maciej Mitulski kl. 3O2, Jakub Koczorowski kl. 3O2, Aleksandra Mankus kl. 4T2, przy czynnym i merytorycznym udziale Dominika Siejaka kl. 2O4 przyszło nam się zmierzyć z historycznymi tezami dotyczącymi Poznańskiego Czerwca 56r., Poznania za czasów rządów pruskich oraz Poznania po 1989r. Finał odbył się na Wydziale Historii UAM.

Dodatkowa trudność w finale polegała  na tym, że musieliśmy przygotować argumenty i mowy do wszystkich 3 tematów, zarówno do propozycji jak i opozycji (czyli tak naprawdę w praktyce to 6 tematów!). A mieliśmy na to tylko 2 tygodnie.

W finale debatowaliśmy najpierw z IV LO, które zdobyło I miejsce. Serdecznie im gratulujemy! W kolejnej debacie zmierzyliśmy się z XXV LO, które pokonało nas 1 punktem. Im też gratulujemy.

Tak niewiele zabrakło do 3 miejsca.

Przez organizatorów zostaliśmy nazwani „Czarnym Koniem” tej edycji Poznańskiej Ligi Debat oraz otrzymaliśmy Nagrodę Publiczności!

NAJLEPSZYM MÓWCĄ Z NASZEJ SZKOŁY OKAZAŁ SIĘ MACIEJ MITULSKI Z KL. 3O2. W nagrodę Maciej wyjechał na tygodniową wycieczkę do Brukseli!!!

Inicjatorem udziału i opiekunem drużyny była p.prof. Klaudia Ackermann.