Projekt „NIEPODLEGŁOŚĆ – TO NASZA SPRAWA!” powstał w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Przygotowany został przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu. Zgłoszony do Ogólnopolskiego Konkursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski w Warszawie, otrzymał dofinansowanie w wysokości 5.000 złotych jako jeden ze stu projektów w całej Polsce.

W dniu 12.12.2018 roku w naszej szkole odbyła się konferencja podsumowująca realizację tego projektu.

WSZYTSKIE DZIAŁANIA PROJEKTU SĄ UDOKUMENTOWANE ZOSTAŁY NA NASTĘPUJĄCYCH STRONACH:

 STRONA FB „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W ZSM”, NA KTÓREJ UMIESZCZONE ZOSTAŁY OPISY DZIAŁAŃ

 W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU:

Facebook Przedsiębiorczość – ZSM im. KEN – Spółdzielnia Vzór i Ekonomia Społeczna

STRONA „KOŁA MECHATRONY”, NA KTÓREJ UMIESZCZONO FILMIK DOTYCZĄCY LASEROWEGO WYDRUKU BRELOKÓW PATRIOTYCZNYCH :

youtube.com

RELACJA Z OBCHODÓW 100. LECIA NIEPODLEGŁOŚCI RALIZOWANYCH W SZKOLE ORAZ Z REALIZACJI PROJEKTU WYKONANEGO PRZEZ UCZNIÓW:

youtube.com

OPIS PRZYGOTOWANIA I NAGRANIA FILMIKU Z 5. PYTANIAMI, NA KTÓRE ODPOWIADALI UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH NASZEJ SZKOŁY. PROJEKT TEN SŁUŻYŁ NABYCIU PRZEZ UCZESTNIKÓW NOWYCH UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE WDRAŻANIA POSTAW PATRIOTYCZNYCH, BUDUJĄCYCH WIĘZI SPOŁECZNE ORAZ KSZTAŁTUJĄCYCH POSTAWY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA OJCZYZNĘ:

www.youtube.com

INFORMACJA O NASZYM PROJEKCIE „NIEPODLEGŁOŚĆ- TO NASZA SPRAWA!” UMIESZCZONA W POZNAŃSKIM SERWISIE OŚWIATOWYM:

www.poznan.pl

 „Fajny jest na pewno także Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN – uśmiecha się Beata Marciniak, nauczycielka. Dlaczego? Bo mamy fajnych uczniów, nauczycieli i wciąż fajne, nowe pomysły. My na przykład – jako jedyna szkoła z Poznania – wygraliśmy grant w wysokości 5 tysięcy złotych z NBP. Wybrano sto szkół w Polsce na stulecie odzyskania niepodległości. W tym nas. Za te pieniądze powstały okolicznościowe breloki patriotyczne, puzzle przedstawiające wybitnych Wielkopolan, a na deser powiem, że stworzyliśmy i nagraliśmy „całą szkołą” patriotyczną pieśń „Strażnicy Wolności”.”

LINK DO FILMU ZAPRASZAJĄCEGO DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ NARODOWY BANK POLSKI:

youtube.com

Prezentacja NBP