W I Rundzie Poznańskiej Ligi Debat drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w składzie:

Aleksandra Mankus – kl. 4T2, Małgorzata Bela – kl. 2O3, Maciej Mitulski – kl. 3O2, Wiktoria Tyklewicz – kl. 3O1

pokonała doświadczoną w debatowaniu drużynę V LO.

Teza debaty to: „KSZTAŁCENIE ZAWODOWE PRZYNOSI WIĘKSZĄ SZANSĘ NA SUKCES MATERIALNY NIŻ KSZTAŁCENIE OGÓLNE”, a debata odbywała się na Uniwersytecie Ekonomicznym, który był partnerem organizatorów: Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży oraz Fundacji „Projekty Edukacyjne”.

Nasza drużyna składała się z przedstawicieli technikum i liceum, co było dodatkowym atutem przy poszukiwaniu i prezentowaniu argumentów do tej tezy.

Debata Oksfordzka to forma potyczki słownej. Sędziowie oceniają merytoryczne argumenty, ich prezentację, aspekt niewerbalny wypowiedzi poszczególnych mówców oraz  spójność grupy. Runda I Ligi Debat była bardzo emocjonująca, nasza drużyna wykazała się refleksem, odwagą oraz wysokim poziomem myślenia analitycznego.

W naszej grupie rozgrywek oprócz V LO znajduje się I LO i III LO.

Kolejna debata 14 grudnia na Politechnice Poznańskiej..

Inicjatorem udziału w debatach i opiekunem grupy jest pani pedagog Klaudia Ackermann.