Dnia 8 listopada 2018r. uczniowie klasy 2T3 o profilu mechanik-strażak wzięli udział w wycieczce do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Muzeum mieści się w dawnym zborze ewangelickim z XVIII w. Znajduje się w nim około 4 tysiące eksponatów, dokumentujących tradycję i historię Straży Pożarnej na terenie Wielkopolski.Młodzież miała okazję zobaczyć sikawki konne, hełmy strażackie od najstarszych do współczesnych, motopompy oraz zabytkowe samochody strażackie. Uczniowie wzięli także udział w lekcji muzealnej, podczas której poznali przyczyny i skutki zagrożeń pożarowych w budynkach i w lasach. Zapoznali się również z zasadami dotyczącymi poruszania się pojazdów uprzywilejowanych i pozostałych uczestników ruchu drogowego podczas akcji ratowniczych. To była dla naszych uczniów z klasy strażackiej ciekawa lekcja, a mnogość eksponatów pozwoliła im odbyć swoistego rodzaju wycieczkę w czasie.